Gepubliceerd: 
Laatste update: 
27 juli 2012 14:08
27 juli 2012 14:07

Rebellengeneraal wil voorlopig bewind Syrië

OSLO - Een commandant van het Vrije Syrische Leger heeft vrijdag aangedrongen op de vorming van een voorlopige regering die zo veel mogelijk bevolkingsgroepen herbergt.

Foto:  AFP

''De manier om deze crisis te boven te komen is een interim-regering die alle etnische groepen omvat en samenwerkt met de militaire raad'', aldus de generaal.

Hij is lid van een raad in Turkije van Syrische militairen die het regime van president Bashar al-Assad de rug toe hebben gekeerd.

Ondermijnd

De greep van Assads dictatoriale regime is in de afgelopen 16 maanden ondermijnd door de oppositie, eerst met vreedzaam protest en vervolgens een regelrechte burgeroorlog. Die heeft eerder deze maand de grootste twee steden van het land, de economische en politieke hoofdstad, respectievelijk Aleppo en Damascus bereikt.

Waarnemers, inclusief de voormalige chef van de VN-waarnemers in Syrië de Noorse generaal Robert Mood, vrezen dat de oorlog nog lang kan voortslepen ondanks de uiteindelijk fatale verzwakking van het het regime.

Alles over de onrust Midden-Oosten

Door: ANP
  • Deel:

Eerdere berichten

Eerder

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties

Wapenembargo Syrië

De EU en Nederland dreigen sinds de opheffing van het wapenembargo nader betrokken te raken bij de burgeroorlog in Syrië, waarschuwt Clingedael-directeur Ko Colijn in een gesprek met NU.nl.

Lees interview

Syrië

Het conflict in Syrië heeft aan meer dan 80.000 mensen het leven gekost.

Lees meer en bekijk beeld

Situatie Syrië

De opstand en burgeroorlog in Syrië duurt al bijna twee jaar voort. 

Alles over Syrië

Libië

Dictator Muammar Kaddafi werd, na een maandenlange opstand, eind 2011 gedood. Sindsdien is het in Libië nog steeds met enige regelmaat onrustig.

Alles over Libië