Gepubliceerd: 
Laatste update: 
19 juli 2012 08:39
19 juli 2012 11:38

'Afgelopen woensdag meer dan 200 doden in Syrië'

BEIROET - Meer dan 200 mensen zijn woensdag om het leven gekomen in Syrië bij de gevechten tussen gewapende opstandelingen en troepen van het Syrische regime.

AFP

Dat meldde het Syrische Observatorium voor Mensenrechten donderdag.

Volgens de gegevens van de organisatie gaat het om ten minste 124 burgers, 62 soldaten en 28 rebellen.

Woensdag was volgens de organisatie een van de bloedigste dagen sinds het begin van de opstand tegen het regime van president Bashar al-Assad, 16 maanden geleden.

Bij het dodental zijn niet de drie kopstukken van het Syrische regime meegerekend, onder wie de minister van Defensie, die woensdag werden gedood bij de zelfmoordaanslag op het hoofdkwartier van de Syrische veiligheidsdienst in Damascus.

Lees alles over de onrust in het Midden-Oosten in ons dossier

Door: ANP  | Bekijk op de kaart
  • Deel:

Eerdere berichten

Eerder

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties

Syrië

Het conflict in Syrië heeft aan meer dan 80.000 mensen het leven gekost.

Lees meer en bekijk beeld

Autobommen

Zeker 40 mensen zijn zaterdag om het leven gekomen door de explosie van twee autobommen in de Turkse stad Reyhanli bij de grens met Syrië.

Lees meer en bekijk beeld

Situatie Syrië

De opstand en burgeroorlog in Syrië duurt al bijna twee jaar voort. 

Alles over Syrië

Libië

Dictator Muammar Kaddafi werd, na een maandenlange opstand, eind 2011 gedood. Sindsdien is het in Libië nog steeds met enige regelmaat onrustig.

Alles over Libië