Uitgegeven: 
Laatste update: 
2 juli 2012 11:04
2 juli 2012 11:04

'Opnieuw meer dan 100 doden in Syrië'

DAMASCUS - Het Syrische leger heeft maandag de oppositiebolwerken in de provincies Homs en Aleppo opnieuw onder vuur genomen.

Foto:  ANP

Dit gebeurde nadat zondag in het land al meer dan 100 slachtoffers waren gevallen door het geweld.

Dit meldden Syrische mensenrechtenorganisaties maandag.

Het leger probeerde volgens de Syrische Rode Halve Maan door te dringen in gebieden waar de Revolutionaire Brigades de controle hebben. Zondag kwamen 81 burgers en 28 soldaten van het regeringsleger om het leven door de gewelddadigheden in Syrië.

Een woordvoerder van de Rode Halve Maan zei dat medewerkers van de organisatie erin geslaagd waren de vorige dag met collega's van het Internationale Kruis naar de stad Doema te komen, vlak bij Damascus. Doema was de afgelopen dagen het toneel van hevige gevechten met tal van slachtoffers.

Lees alles over de onrust in het Midden-Oosten

Door: ANP
  • Deel

Eerdere berichten

Eerder

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties

Wapenembargo Syrië

De EU en Nederland dreigen sinds de opheffing van het wapenembargo nader betrokken te raken bij de burgeroorlog in Syrië, waarschuwt Clingedael-directeur Ko Colijn in een gesprek met NU.nl.

Lees interview

Syrië

Het conflict in Syrië heeft aan meer dan 80.000 mensen het leven gekost.

Lees meer en bekijk beeld

Situatie Syrië

De opstand en burgeroorlog in Syrië duurt al bijna twee jaar voort. 

Alles over Syrië

Libië

Dictator Muammar Kaddafi werd, na een maandenlange opstand, eind 2011 gedood. Sindsdien is het in Libië nog steeds met enige regelmaat onrustig.

Alles over Libië