Uitgegeven: 
Laatste update: 
29 mei 2012 10:30
29 mei 2012 13:31

VN-gezant Annan bij Syrische president Assad

DAMASCUS - VN-gezant Kofi Annan heeft dinsdag in Damascus met de Syrische president Bashar al-Assad gesproken.

ANP

Het gesprek volgt op een massaslachting in de plaats Houla, waarbij vrijdag meer dan 100 mensen zijn gedood.

Annan hoopt dat zijn invloed het geweld kan temperen. Officieel wordt er al 6 weken aan een vredesplan van de Verenigde Naties en de Arabische Liga gewerkt, maar het geweld houdt onverminderd aan ondanks een bestand dat onderdeel is van het plan.

Annan wil kijken wat er praktisch nog van het plan en het bestand over is. Assad zou zijn troepen uit steden terugtrekken en met zijn tegenstanders gaan praten, maar dat is niet gebeurd.

Afgrijselijk

Circa een derde van de slachtoffers in Houla is kind. Annan noemde het dinsdag ''een afgrijselijk moment met grote gevolgen''. Hij beklemtoonde dat ''zijn boodschap voor vrede niet alleen gericht is tot de regering maar iedereen met een vuurwapen''.

Het is niet duidelijk wie de slachting aanrichtten, maar alles wijst op troepen, milities en bendes die trouw zijn aan het regime.

Door: ANP  | Bekijk op de kaart
  • Deel

Eerdere berichten

Eerder

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties

Wapenembargo Syrië

De EU en Nederland dreigen sinds de opheffing van het wapenembargo nader betrokken te raken bij de burgeroorlog in Syrië, waarschuwt Clingedael-directeur Ko Colijn in een gesprek met NU.nl.

Lees interview

Syrië

Het conflict in Syrië heeft aan meer dan 80.000 mensen het leven gekost.

Lees meer en bekijk beeld

Situatie Syrië

De opstand en burgeroorlog in Syrië duurt al bijna twee jaar voort. 

Alles over Syrië

Libië

Dictator Muammar Kaddafi werd, na een maandenlange opstand, eind 2011 gedood. Sindsdien is het in Libië nog steeds met enige regelmaat onrustig.

Alles over Libië