Geweld aan vooravond stembusgang in Jemen

Laatste update:  20 februari 2012 16:27 info Bekijk op de kaart

SANAA - De dag voordat inwoners van Jemen naar de stembus gaan, is de rust in het land allesbehalve teruggekeerd.

Foto:  AFP

 Bekijk video

Het leger vocht maandag met separatisten in de havenstad Aden, waar ook een stemlokaal in de lucht vloog. Zeker een militair kwam om het leven.

De regeringstroepen kwamen zondagavond aan in Aden, waar zuidelijke separatisten dreigden de verkiezingen met geweld te verstoren. De aanwezigheid van de militairen moet burgers geruststellen.

Sinds afgelopen week is het aantal aanvallen op kantoren van verkiezingsautoriteiten en stemlokalen in Jemen toegenomen.

Maandag bestormden tientallen mensen maandag het hoofdkwartier van de verkiezingscommissie in de zuidelijke stad Ataq. De oproerpolitie gebruikte traangas tegen de betogers.

Blokkeren

In enkele zuidelijke dorpen blokkeerden inwoners wegen, om te voorkomen dat stembussen werden neergezet. De stemronde van dinsdag moet vicepresident Abd-Rabby Mansour Hadi officieel aan het presidentschap helpen.

Hij is de enige kandidaat. Hij volgt Ali Abdullah Saleh op, die na maandenlange protesten in november instemde met zijn vertrek.

Omstreden

De 'verkiezing' van Hadi is omstreden in Jemen. Regionale leiders in het noorden en zuiden hebben laten weten niets te zien in de stemronde. Nobelprijswinnaar en mensenrechtenactivist Tawakkul Karman wil wel dat de Jemenieten hun stem uitbrengen.

Generaal Ali Mohsen al-Ahmar, die overliep en betogers beschermde tegen het regeringsleger, noemde Hadi ''een gerespecteerd leider met een visie voor de toekomst". 

Alles over de onrust in het Midden-Oosten in ons nieuwsdossier

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Dossier Egypte

Lees alle berichten over de situatie in Egypte

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Aanslag Jemen

Al-Qaeda heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor de zelfmoordaanslag in Jemen. Door de bomexplosie vielen zeker 96 doden.

Lees meer

George W. Bush

Oud-president van Amerika George W. Bush prijs de Arabische Lente.

Lees meer

Verkiezingen Syrë

De Syriërs kiezen ondanks het geweld in hun land maandag een nieuw parlement.

Alles over de verkiezingen

Aanslagen Damascus

Extremisten van een duistere beweging hebben zaterdag de verantwoordelijkheid opgeëist voor de bloedige bomaanslagen van donderdag in Damascus waarbij zeker 55 doden vielen. 

Lees meer

Verkiezingen Egypte

Egypte gaat op 23 en 24 mei naar de stembus voor de eerste presidentsverkiezingen sinds de val van Hosni Mubarak.

Achtergrond: Anticlimax dreigt

Alles over de verkiezingen

Verkiezingen Libië

Libië maakt zich op voor de eerste vrije verkiezingen sinds de val van ex-dictator Kaddafi, die in juni worden gehouden.

Alles over de verkiezingen

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties