Generaal Syrische leger geliquideerd

Laatste update:  11 februari 2012 15:56 info Bekijk op de kaart

BEIROET - Schutters hebben zaterdag in Damascus een generaal van het Syrische leger geliquideerd.

Foto:  AFP

Dat heeft het Syrische staatspersbureau SANA gemeld. Het is de eerste keer sinds het uitbreken van de opstand in Syrië in maart dat een hoge militair om het leven is gebracht.

Volgens SANA openden drie mannen het vuur op generaal Issa al-Khouli toen hij zijn huis in de wijk Rukn-Eddine in Damascus verliet. Al-Khouli was arts en chef van een militair hospitaal in de hoofdstad.

De aanslag op Al-Khouli is een teken dat het geweld nu ook de strengbewaakte hoofdstad bereikt heeft. In vergelijking met andere steden in het land, zoals Homs, is het in Damascus relatief rustig.

Homs

Homs was zaterdag opnieuw het toneel van geweld. Het Syrische leger nam de wijk Baba Amr onder vuur. Daarbij kwamen zeker vier mensen om het leven, aldus het Syrisch Observatorium voor Mensenrechten. Volgens de Lokale Coördinatiecomités kwamen bij de beschieting vijftien mensen om het leven.

Syrische militairen proberen delen van Homs, dat het brandpunt van de opstand tegen Assad is geworden, onder controle te krijgen. Vorige week werd een offensief ingezet in gebieden die in handen waren van opstandelingen. Volgens activisten zijn bij het offensief al zeker vierhonderd mensen gedood.

Aleppo

Vrijdag werd in de noordelijke stad Aleppo een dubbele zelfmoordaanslag gepleegd. Daarbij kwamen 28 mensen om het leven. Het was de eerste keer dat de stad getroffen werd door een dergelijke grote aanslag. De stad is grotendeels op de hand van Assad.

Activisten hebben ontkend iets met de aanslagen te maken hebben en beschuldigen het regime ervan achter de aanslagen te zitten om de oppositie in diskrediet te brengen. Staatsmedia noemden de bomaanslagen het bewijs dat het terroristen het regime in Damascus omver willen werpen.

Alles over de onrust in het Midden-Oosten

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Dossier Egypte

Lees alle berichten over de situatie in Egypte

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Aanslag Jemen

Al-Qaeda heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor de zelfmoordaanslag in Jemen. Door de bomexplosie vielen zeker 96 doden.

Lees meer

George W. Bush

Oud-president van Amerika George W. Bush prijs de Arabische Lente.

Lees meer

Verkiezingen Syrë

De Syriërs kiezen ondanks het geweld in hun land maandag een nieuw parlement.

Alles over de verkiezingen

Aanslagen Damascus

Extremisten van een duistere beweging hebben zaterdag de verantwoordelijkheid opgeëist voor de bloedige bomaanslagen van donderdag in Damascus waarbij zeker 55 doden vielen. 

Lees meer

Verkiezingen Egypte

Egypte gaat op 23 en 24 mei naar de stembus voor de eerste presidentsverkiezingen sinds de val van Hosni Mubarak.

Achtergrond: Anticlimax dreigt

Alles over de verkiezingen

Verkiezingen Libië

Libië maakt zich op voor de eerste vrije verkiezingen sinds de val van ex-dictator Kaddafi, die in juni worden gehouden.

Alles over de verkiezingen

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties