Doden en gewonden bij rellen in Caïro

Laatste update:  16 december 2011 23:37 info

AMSTERDAM - Egyptische demonstranten zijn vrijdag in de hoofdstad Caïro slaags geraakt met leden van de militaire politie. Zeker 3 mensen zijn om het leven gekomen. Ongeveer 260 mensen raakten gewond.

AFP

Volgens de Arabische nieuwszender al-Jazeera en verslaggevers van het Britse persbureau Reuters braken de rellen uit als reactie op geruchten dat het leger opnieuw een activist heeft gearresteerd en geslagen.

Ooggetuigen vertellen dat betogers rond het parlementsgebouw met stenen gooien en auto’s in brand steken. Veiligheidstroepen schieten volgens de aanwezigen in de lucht in een poging de groep van enkele honderden demonstranten uiteen te drijven.

''De mensen eisen de executie van de veldmaarschalk'', schreeuwden de demonstranten, een verwijzing naar veldmaarschalk Hussein Tantawi, de sterke man van het militaire bewind.

Een bron binnen de ordetroepen vertelt aan Reuters dat een nog onbekend aantal mensen gewond is geraakt. Volgens een arts is er vooralsnog geen sprake van levensbedreigende situaties.

Betogingen

De Hoge raad van de Strijdkrachten (SCAF) voert het tijdelijke bewind over Egypte sinds het op 11 februari van dit jaar de macht over nam van dictator Mubarak, die na achttien dagen van massaal protest gedwongen is opgestapt.

De afgelopen maanden is Caïro opnieuw toneel van betogingen, ditkeer gericht tegen de militaire machthebber. In november riepen duizenden Egytenaren om het vertrek van het leger, dat in hun ogen de beloofde hervormingen niet doorvoert en de onderdrukking die onder Mubarak begon voortzet.

Dossiers: Egypte en Midden-Oosten

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Dossier Egypte

Lees alle berichten over de situatie in Egypte

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Aanslag Jemen

Al-Qaeda heeft de verantwoordelijkheid opgeëist voor de zelfmoordaanslag in Jemen. Door de bomexplosie vielen zeker 96 doden.

Lees meer

George W. Bush

Oud-president van Amerika George W. Bush prijs de Arabische Lente.

Lees meer

Verkiezingen Syrë

De Syriërs kiezen ondanks het geweld in hun land maandag een nieuw parlement.

Alles over de verkiezingen

Aanslagen Damascus

Extremisten van een duistere beweging hebben zaterdag de verantwoordelijkheid opgeëist voor de bloedige bomaanslagen van donderdag in Damascus waarbij zeker 55 doden vielen. 

Lees meer

Verkiezingen Egypte

Egypte gaat op 23 en 24 mei naar de stembus voor de eerste presidentsverkiezingen sinds de val van Hosni Mubarak.

Achtergrond: Anticlimax dreigt

Alles over de verkiezingen

Verkiezingen Libië

Libië maakt zich op voor de eerste vrije verkiezingen sinds de val van ex-dictator Kaddafi, die in juni worden gehouden.

Alles over de verkiezingen

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties