Nederland mag Libische tegoeden vrijgeven
DEN HAAG - Nederland mag 2 miljard dollar (1,4 miljard euro) aan bevroren Libische tegoeden overmaken aan de Nationale Overgangsraad in Libië.
Foto: ANP
Het sanctiecomité van de Verenigde Naties heeft vrijdag toestemming gegeven om deze gelden daarvoor vrij te geven.
Dat heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld. Het geld, dat op bankrekeningen in Nederland staat, is afkomstig van de Libische Centrale Bank en zal volgens het departement worden gebruikt voor voedsel, medicijnen, onderwijs en het betalen van salarissen.
Premier Mark Rutte had op 1 september aangekondigd de tegoeden te willen vrijgeven. Hij deed dat vlak voor een speciale Libiëtop in Parijs, waar hij aan deelnam.
4 miljard
Het gaat om ongeveer de helft van de circa 4 miljard dollar aan Libische tegoeden in Nederland die het kabinet in maart bevroor.
Half augustus gaf Nederland al 100 miljoen euro vrij aan de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) voor de verspreiding van geneesmiddelen.

Startpagina