Occupy Rotterdam stapt naar rechter
ROTTERDAM - De demonstranten van Occupy Rotterdam willen hun huidige locatie op het Beursplein in het centrum van de stad niet verlaten.
Foto: NU.nl/hendrik eland
Ze spannen een kort geding aan tegen burgemeester Ahmed Aboutaleb, die wil dat zij hun tentenkamp per 31 maart opdoeken.
Een woordvoerster van de protestbeweging kondigde de rechtszaak woensdag aan. Het is nog niet bekend wanneer de zaak dient.
Evenementen
Aboutaleb wil dat Occupy weggaat van het Beursplein om plaats te maken voor terrassen en evenementen, zoals de Rotterdam Marathon. Er is samen met de demonstranten gekeken naar een alternatieve locatie, maar dat heeft niet geleid tot overeenstemming.
De demonstranten bivakkeren sinds oktober op het Rotterdamse Beursplein.
Amsterdam
Occupy Amsterdam verliet zaterdag het Beursplein in de hoofdstad, nadat de rechter had geoordeeld dat burgemeester Eberhard van der Laan mocht eisen dat de demonstranten hun biezen zouden pakken.
Er mocht wel een informatiestand van de betogers blijven staan. Die moet echter weg als er andere manifestaties op het plein zijn gepland.
Lees alles over de Occupy-beweging op onze special
Door: ANP

Startpagina