Breivik ontoerekeningsvatbaar

Laatste update:  22 december 2011 15:40 info

OSLO - Een Noorse onderzoekscommissie heeft donderdag bevestigd dat Anders Behring Breivik, de man die verantwoordelijk is voor een bloedige aanslag en een moordpartij onder jongeren afgelopen zomer, niet toerekeningsvatbaar is.

Foto:  AFP

De conclusie is unaniem genomen door de zeven betrokken medische specialisten.

Zij schaarden zich daarmee volledig achter het oordeel uit november van twee psychiaters. Die bestempelden Breivik als psychotisch en paranoïde schizofreen.

Het is nu vrijwel zeker dat Breivik komend jaar door de rechter ontoerekeningsvatbaar wordt verklaard en meteen naar een inrichting wordt verwezen of opnieuw wordt onderzocht.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties

Meer over het proces

De rechtszaak tegen Breivik zal minstens 2,5 maanden duren. Eind juli wordt het vonnis verwacht in het grootste en duurste proces ooit in de Noorse geschiedenis.

Lees meer

Chronologie aanslagen

Breivik pleegde vorig jaar juli twee aanslagen, die 77 mensen het leven kostten. Een korte chronologie van de gebeurtenissen.

Lees meer

Aanslagen Noorwegen

Breivik spaarde niemand op Utoya. De slachtoffers, overwegend tieners en jongeren in de leeftijd van 14 tot 25 jaar, waren op een jeugdkamp van de sociaaldemocratische partij.

Bekijk fotoserie (15)

Noorwegen

Tienduizenden mensen in Noorwegen hebben donderdag als daad van verzet tegen haat en terreur gezamenlijk een kinderliedje gezongen.

Bekijk fotoserie (6)