Volgende Breivik-zitting open

Laatste update:  11 november 2011 18:19 info

OSLO - De volgende pro forma-zitting van de Noorse massamoordenaar Anders Behring Breivik is gedeeltelijk toegankelijk voor pers en publiek.

Foto:  Novum

Eerdere zittingen vonden op verzoek van de politie achter gesloten deuren plaats.

Het Noorse hooggerechtshof besloot dat de zitting maandag deels toegankelijk moet zijn en verwierp daarmee de beslissing van een lager hof dat Breivik vanuit de gevangenis middels een videoverbinding in contact zou staan met de rechtszaal. De politie had hier om veiligheidsredenen om gevraagd.

Breivik heeft bekend dat hij op 22 juli 77 mensen heeft vermoord en een autobomaanslag op het regeringscentrum in Oslo heeft gepleegd. Hij ontkent echter dat hij hiermee een misdaad heeft begaan.

Het proces van Breivik gaat in april volgend jaar van start.

Alles over de aanslagen in Noorwegen in ons nieuwsdossier

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het laatste nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties

Meer over het proces

De rechtszaak tegen Breivik zal minstens 2,5 maanden duren. Eind juli wordt het vonnis verwacht in het grootste en duurste proces ooit in de Noorse geschiedenis.

Lees meer

Chronologie aanslagen

Breivik pleegde vorig jaar juli twee aanslagen, die 77 mensen het leven kostten. Een korte chronologie van de gebeurtenissen.

Lees meer

Aanslagen Noorwegen

Breivik spaarde niemand op Utoya. De slachtoffers, overwegend tieners en jongeren in de leeftijd van 14 tot 25 jaar, waren op een jeugdkamp van de sociaaldemocratische partij.

Bekijk fotoserie (15)

Noorwegen

Tienduizenden mensen in Noorwegen hebben donderdag als daad van verzet tegen haat en terreur gezamenlijk een kinderliedje gezongen.

Bekijk fotoserie (6)