Gepubliceerd: 
Laatste update: 
10 augustus 2012 13:00
10 augustus 2012 13:00

Stembureaus niet meer in Haagse kerken

DEN HAAG - Bij de komende verkiezingen zullen in Den Haag bijna geen stembureaus meer in kerken worden ondergebracht.

Foto:  ANP

De gemeente heeft besloten ze op één na te verplaatsen naar andere locaties. Dat zei een woordvoerder van de gemeente vrijdag.

Volgens de gemeenteraadsfractie van het CDA in Den Haag is aan 31 kerken meegedeeld dat stembureaus in kerken in strijd zijn met de scheiding van kerk en staat. De woordvoerder van gemeente kon over de reden nog niets zeggen.

Fractievoorzitter Gert-Jan Bakker van het CDA in Den Haag is verbaasd over het besluit. Zijn partij heeft het college van B en W hierover vragen gesteld.

Bakker vindt het vreemd dat kerken jarenlang zonder problemen hun gebouwen beschikbaar stellen als stembureau en dat de gemeente hier nu een eind aan maakt.

''Het gaat hier niet om religieuze activiteiten maar om het gebruik van aardse gebouwen van instellingen'', stelt hij.

Door: ANP
  • Deel:

Eerdere berichten

Eerder

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties

NUpubliek

Op NUpubliek ziet u wat politici en partijen zeggen en doen rond maatschappelijke thema's in Nederland.

Ga naar NUpubliek

Interviews

NU.nl sprak tijdens de campagne alle lijsttrekkers en mensen uit het veld. Waar willen zij met het land naar toe na de verkiezingen?

Interviews lijsttrekkers

Interviews belangengroepen

Peil.nl