Kind (9) lanceert eigen stemwijzer

Laatste update:  19 mei 2010 18:52 info

AMSTERDAM – De 9-jarige Wytze Walstra uit Haarlem heeft woensdag in Den Haag zijn eigen stemwijzer voor kinderen gelanceerd. Dit deed hij in het gezelschap van Tofik Dibi (GroenLinks) en zijn basisschoolklas.

Foto:  ANP

Volgens Wytze ‘leken kinderen vergeten te worden’ in de campagne van de Tweede Kamerverkiezingen. Daarom bedacht hij zijn eigen stemwijzer.

Hij mailde aan alle politieke partijen vragen als ‘hebben kinderen wel voldoende speelruimte op school’ en ‘is er genoeg hulp voor kinderen met problemen’.

Eten

Het belangrijkste speerpunt vind Wytze echter het eten voor kinderen.  Zo wil hij van de verschillende partijen weten of kinderen wel gezond eten en of ze niet te dik worden.

De antwoorden verwerkte hij, met hulp van zijn ouders onder wie SP-Kamerlid Arda Gerkens tot een stemwijzer. Wytze benadrukt echter dat de stemwijzer zijn eigen idee was.

Advies

De jongen hoopt dat kinderen door de stemwijzer in te vullen hun ouders adviseren op welke partij ze op 9 juni moeten gaan stemmen. Toen Wytze de stemwijzer invulde kwam hij zelf niet geheel verrassend op de SP uit. Toch wil de jongen als hij later groot is, het liefst voor de PvdA werken.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Meer Nieuws nieuws

Eerder

Alle stemmen

Alle stemmen zijn geteld. Hier een overzicht van de uitgebrachte stemmen per partij.

Verkiezingsavond

De voorlopige verkiezingsuitslag leidt tot grote spanning bij de politieke partijen.

Bekijk fotoserie

Interviews

Quote van de Dag

''Wij zijn ook zo'n partij die enorme potentie voor zetelwinst heeft, maar liefst 148.''

Lees meer quotes

Boekestijn vs Bijlo

Arend Jan Boekestijn en Vincent Bijlo schrijven elkaar dagelijks brieven over de campagne. Vandaag: Bijlo