McCartney neemt publiek mee op muzikale tijdreis

Laatste update:  10 december 2009 09:00 info

ARNHEM- Na zes jaar afwezigheid doet Paul McCartney tijdens een korte tour ons land weer aan. Hij neemt het Gelredome mee op een fenomenale muzikale tijdreis.

Foto:  Wenn.com

Met 2009 als het jaar van de Beatles revival komt het optreden precies op tijd. Boxsets, mp3 appels en computerspellen: om The Beatles kan niemand heen dit jaar.

Ondertussen zit Sir Paul McCartney zelf ook niet stil. Dit jaar verscheen zijn live album Good Evening New York.

Nostalgie

Een avond met McCartney is dan ook veel meer dan nostalgie. Het een ontdekkingsreis in vijfenveertig jaar popmuziek, tijdens welk de muzikant uitblinkt in zowel de oude als de fonkelnieuwe kant.

Een goed gevuld Gelredome geeft zich eigenlijk direct na openers Magical Mystery Tour en Drive My Car gewonnen. De eerste twee kippenvel momenten zijn een feit.

Beatles

Natuurlijk wil het publiek voornamelijk meeschreeuwen met klassiekers van The Beatles. Dat kan ruimschoots vanavond met onder meer Hey Jude, Yesterday, Lady Madonna, Blackbird en Let it Be op de setlist.

McCartney brengt de nummers op een dusdanige manier dat zij naadloos tussen werk van deze tijd inpassen. Het rijtje Eleanor Rigby, Band on the Run en Ob-La-Di, Ob-La-Da is een van de vele hoogtepunten.

Eerbetoon

Met een band die ijzersterk speelt hoeft McCartney niet bang te zijn dat het alleen op hem aankomt vanavond. Al heeft hij er geen enkele moeite mee om ook solo het stadion in te palmen.

Dat doet hij met een intieme versie van Blackbird formidabel. Ook een eerbetoon aan George Harrison op de ukelele pakt uitstekend uit.

Wings

Het dak gaat er het meest af tijdens te bekende Beatles nummers, maar ook solo werk en materiaal van Wings wordt vanavond met open armen ontvangen. Niet onterecht, want McCartney brengt de nummers met verve.

Zo speelt McCartney een wonderschoon nieuw nummer op de piano: (I Want to) Come Home, met op de achtergrond beelden van een nog te verschijnen film. Het stadion aanschouwt het geheel muisstil toe.

Vuurwerk

Na ruim twee uur spelen gaat de zanger onvermoeid door. Tijdens Live And Let Die komt er zelfs een heuse vuurwerkshow aan te pas, waarbij het vuur omhoog spuwt uit het podium.

Een concert van Paul McCartney meer dan nostalgie. Het is verleden, heden en toekomst, bezongen door een van de grootste nog levende popmuzikanten.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Meer Muzieknieuws nieuws

Eerder

Glazen Huis

Giel Beelen, Gerard Ekdom en Annemieke Schollaardt zijn de dj’s die dit jaar vanuit het Glazen Huis in Groningen geld inzamelen voor malariabestrijding.

Bekijk fotoserie

Afscheid Ramses

Shaffy wordt maandag herdacht in theater Carré.

Bekijk fotoserie

George Michael

George Michael zingt Feeling Good tijdens een show in Londen, en wij hebben de clipprimeur.

Bekijk video

Audiotransparent

"Ik weet niet wat het is, maar onze liedjes worden op de een of andere manier altijd een beetje droevig."

Lees verder

Workshop

Instrumentenbouwer Yuri Landman geeft workshops waarbij deelnemers eenvoudig hun eigen snaarinstrument kunnen maken.

Bekijk fotoserie