Familie Bob Marley wil merkrecht

Laatste update:  1 november 2009 12:22 info

AMSTERDAM - Nabestaanden van Bob Marley willen de exclusieve rechten over het 'merk Marley'. Het illegale gebruik van de naam, beeltenis en muziek van de overleden zanger brengt naar schatting jaarlijks zeshonderd miljoen dollar op.

De officiële inkomsten bedroegen in 2007 vier miljoen dollar.

De familie heeft een bedrijf ingeschakeld dat hun merkrecht moet beschermen. Het voornemen doet veel stof opwaaien onder fans van de Jamaicaan.

Zij vinden het vercommercialiseren van hun idool niet passen bij het gedachtegoed van de zanger. Marley hield niet van materialisme en droeg de Rastafari-lijfspreuk 'een met de natuur' uit.

Presley

De familie van Marley volgt het voorbeeld van de nabestaanden van sterren als Elvis Presley en Michael Jackon. Presley's imperium bracht vorige jaar zo'n 55 miljoen dollar op. Items als backpacks, koptelefoons, instrumenten en restaurants moeten in 2010 deel gaan uitmaken van de Marley-collectie.

De reggaemuzikant overleed in 1981 op 36-jarige leeftijd aan kanker. Marley werd bekend met nummers als Sun is Shining, One Love en Get Up, Stand Up.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Meer Muzieknieuws nieuws

Eerder

Glazen Huis

Giel Beelen, Gerard Ekdom en Annemieke Schollaardt zijn de dj’s die dit jaar vanuit het Glazen Huis in Groningen geld inzamelen voor malariabestrijding.

Bekijk fotoserie

Afscheid Ramses

Shaffy wordt maandag herdacht in theater Carré.

Bekijk fotoserie

George Michael

George Michael zingt Feeling Good tijdens een show in Londen, en wij hebben de clipprimeur.

Bekijk video

Audiotransparent

"Ik weet niet wat het is, maar onze liedjes worden op de een of andere manier altijd een beetje droevig."

Lees verder

Workshop

Instrumentenbouwer Yuri Landman geeft workshops waarbij deelnemers eenvoudig hun eigen snaarinstrument kunnen maken.

Bekijk fotoserie