'Muzikanten moeten de juiste mensen kennen'
UTRECHT - Muzikanten moeten een professioneel netwerk hebben om succesvol te worden en te blijven. Dat concludeert communicatiewetenschapper Koos Zwaan in zijn dissertatie Working on a Dream: Careers of Pop Musicians in the Netherlands.
Foto: NU.nl/Chris Heijmans
Zwaan promoveert 6 november aan de Faculteit Sociale Wetenschappen in Utrecht.
Zwaan deed zijn onderzoek onder 370 relatief onbekende muzikanten die een professionele carrière nastreven.
De muzikanten moeten volgens Zwaan niet alleen de juiste mensen kennen. Sociale ondersteuning en een professionele houding zijn ook belangrijk om het te maken in de muziekwereld.
Idols
De promovendus deed ook onderzoek naar de deelnemers van de talentenjacht Idols. De succesvolle deelnemers aan dit televisieprogramma bleken vaker te zijn opgegroeid in een muzikale familie en hadden vaker muziekles gehad.

Startpagina