De Staat wint 3VOOR12 Award

Laatste update:  11 september 2009 11:36 info

AMSTERDAM - Rockband De Staat heeft woensdagavond de 3VOOR12 Award van de VPRO gewonnen. Volgens de jury hebben de Nijmeegse rockers met Wait For Evolution het beste Nederlandse album van de afgelopen twaalf maanden gemaakt.

De 3voor12-jury in de Desmet Studio's in Amsterdam bestond uit muzikanten en andere lieden uit de muziekindustrie.

Over het winnende album schreef zij: ''Het is een album dat een eigen wereld schept. Het geheel kent een sterke opbouw met een duidelijke kop en staart.''

Wait For Evolution is het debuutalbum van De Staat. Dit jaar speelde de band op grote festivals als Pinkpop en Lowlands.

Het is de zesde keer dat de 3VOOR12 Award werd uitgereikt. Vorig jaar ging de prijs naar de hip-hoppers van de De Jeugd Van Tegenwoordig.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Meer Muzieknieuws nieuws

Eerder

Glazen Huis

Giel Beelen, Gerard Ekdom en Annemieke Schollaardt zijn de dj’s die dit jaar vanuit het Glazen Huis in Groningen geld inzamelen voor malariabestrijding.

Bekijk fotoserie

Afscheid Ramses

Shaffy wordt maandag herdacht in theater Carré.

Bekijk fotoserie

George Michael

George Michael zingt Feeling Good tijdens een show in Londen, en wij hebben de clipprimeur.

Bekijk video

Audiotransparent

"Ik weet niet wat het is, maar onze liedjes worden op de een of andere manier altijd een beetje droevig."

Lees verder

Workshop

Instrumentenbouwer Yuri Landman geeft workshops waarbij deelnemers eenvoudig hun eigen snaarinstrument kunnen maken.

Bekijk fotoserie