'Toots' wint Concertgebouw Jazz Award 2009

Laatste update:  23 juli 2009 15:47 info

AMSTERDAM - Jean 'Toots' Thielemans is de winnaar van de Concertgebouw Jazz Award 2009. Dat maakte het Concertgebouw in Amsterdam donderdag bekend.

Foto:  ANP

De award, in het leven geroepen in 2002, is een oeuvreprijs voor een internationaal vermaarde jazzmusicus en wordt jaarlijks uitgereikt tijdens een optreden van de winnaar in de Grote Zaal van het Concertgebouw.

Thielemans zal de prijs op 11 augustus in ontvangst nemen uit handen van Concertgebouwdirecteur Simon Reinink.

De inmiddels 87-jarige Thielemans maakt al vanaf 3-jarige leeftijd muziek op accordeon, gitaar en mondharmonica.

Zijn doorbraak kwam in 1950 toen hij zich voor een Europese tournee aansloot bij de band van Benny Goodman. Later was hij lid van Charlie Parker's All Stars in Philadelphia en het George Shearing Quintet.

Bluesette

Zijn meest bekende eigen nummer is Bluesette uit 1962 en ook is hij bekend van de filmmuziek van onder andere Midnight Cowboy, The Getaway, Sugarland Express en Turks Fruit.

Hij maakte plaat- en cd-opnamen en trad op met grootheden als Ella Fitzgerald, Quincy Jones, Natalie Cole, Paul Simon en Billy Joel. ''Hij creëerde een geheel nieuwe sound door eenzelfde melodie gelijktijdig te fluiten en op gitaar te spelen'', aldus het Concertgebouw.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Meer Muzieknieuws nieuws

Eerder

Glazen Huis

Giel Beelen, Gerard Ekdom en Annemieke Schollaardt zijn de dj’s die dit jaar vanuit het Glazen Huis in Groningen geld inzamelen voor malariabestrijding.

Bekijk fotoserie

Afscheid Ramses

Shaffy wordt maandag herdacht in theater Carré.

Bekijk fotoserie

George Michael

George Michael zingt Feeling Good tijdens een show in Londen, en wij hebben de clipprimeur.

Bekijk video

Audiotransparent

"Ik weet niet wat het is, maar onze liedjes worden op de een of andere manier altijd een beetje droevig."

Lees verder

Workshop

Instrumentenbouwer Yuri Landman geeft workshops waarbij deelnemers eenvoudig hun eigen snaarinstrument kunnen maken.

Bekijk fotoserie