Coldplay ontkent plagiaat

Laatste update:  8 april 2009 19:13 info

LOS ANGELES - De Britse band Coldplay ontkent een nummer te hebben overgenomen van de Amerikaanse gitarist Joe Satriani. Dat bleek dinsdag uit documenten van een Amerikaanse rechtbank.

Foto:  ANP

Satriani klaagde Coldplay in december aan voor plagiaat. Volgens hem is zijn lied If I Could Fly, dat in 2004 op een album uitkwam, hetzelfde als het nummer Viva la Vida. Dat lied van Coldplay staat in Nederland in de Album top 10.

In de formele verklaring stelt de band dat ''Satriani's lied originaliteit mist en geen auteursrechtelijke bescherming verdient.''

In een eerdere reactie liet Coldplay al weten dat elke overeenkomst tussen beide nummers op toeval berust.

Clocks

Coldplay werd in 2007 ook al eens aangeklaagd voor plagiaat. Toen beweerde de Nederlandse gitarist Peter van Houten (alias: Peter Van Wood) dat het nummer Clocks van Coldplay uit 2002 identiek is aan zijn nummer Caviar and Champagne dat hij in 1982 schreef.

Hij eiste een miljoen van de band.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Meer Muzieknieuws nieuws

Eerder

Glazen Huis

Giel Beelen, Gerard Ekdom en Annemieke Schollaardt zijn de dj’s die dit jaar vanuit het Glazen Huis in Groningen geld inzamelen voor malariabestrijding.

Bekijk fotoserie

Afscheid Ramses

Shaffy wordt maandag herdacht in theater Carré.

Bekijk fotoserie

George Michael

George Michael zingt Feeling Good tijdens een show in Londen, en wij hebben de clipprimeur.

Bekijk video

Audiotransparent

"Ik weet niet wat het is, maar onze liedjes worden op de een of andere manier altijd een beetje droevig."

Lees verder

Workshop

Instrumentenbouwer Yuri Landman geeft workshops waarbij deelnemers eenvoudig hun eigen snaarinstrument kunnen maken.

Bekijk fotoserie