Gepubliceerd: 
Laatste update: 
20 september 2012 23:48
21 september 2012 07:29

Blaudzun wint 3VOOR12 Award

AMSTERDAM - Het album Heavy Flowers van de Nederlandse singer-songwriter Blaudzun wint dit jaar de 3VOOR12 Award.

Foto:  NU.nl/Paul Barendregt

Dat werd zojuist bekendgemaakt op 3FM.

Johannes Sigmond alias Blaudzun wint de 3VOOR12 Award voor zijn tweede album Heavy Flowers, dat in januari verscheen. Donderdag kreeg hij de prijs uitgereikt uit handen van 3FM-dj Roosmarijn Reijmer. Behalve de award krijgt de muzikant een geldprijs van 1.203,12 euro.

"Er waren dit jaar een hele hoop mooie albums genomineerd, ik was al blij dat ik erbij stond", reageert Sigmond bij het in ontvangst nemen van de 3VOOR12 Award. Andere genomineerde albums dit jaar waren van Bart Constant, Bombay Show Pig, Faberyayo, Fresku, Jungle By Night, The Kik, Kraantje Pappie, Martyn, Moss, Rats Of Rafts en Spinvis.

Het is de negende keer dat de 3VOOR12 Award uitgereikt wordt. Vorig jaar ging de prijs naar singer-songwriter I Am Oak (Thijs Kuijken), voor zijn album Oasem. Kuijken nam dit jaar ook deel aan het juryberaad, samen met onder meer muziekjournaliste Amanda Kuyper van NRC, 3FM-zendercoördinator Wilbert Mutsaers en producer Perquisite.

Door: NU.nl/Pierre Oitmann
  • Deel:

Gerelateerde artikelen

Lees meer over

Eerdere berichten

Guus Meeuwis

Guus Meeuwis merkt dat het soms een beetje te druk wordt in zijn hoofd. "Af en toe vergeet je rustig adem te halen", vertelt hij aan NU.nl.

Lees het interview

The Opposites

Twan van Steenhoven en Willem de Bruin slaan de handen weer ineen als The Opposites. "Er is nu sterk de behoefte om iets anders te doen", vertelt het duo aan NU.nl.

Lees het interview

Niels Geusebroek

Niels Geusebroek presenteerde woensdagavond zijn nieuwe album in Club Dauphine in Amsterdam.

Bekijk fotoserie (4)

The Doors

Toetsenist Ray Manzarek van The Doors is op 74-jarige leeftijd overleden aan galwegkanker in een ziekenhuis in Duitsland.

Lees verder

The XX

Het Britse trio The XX gaf op Tweede Pinksterdag een concert in de HMH te Amsterdam.

Lees de recensie