Gepubliceerd: 
Laatste update: 
19 september 2012 16:02
19 september 2012 21:20

Nick & Simon gespannen om nieuwe liedjes

AMSTERDAM - Het duo Nick & Simon presenteert woensdag zijn album Sterker in Carré. Het concert wordt live uitgezonden in 55 bioscopen. "Dit is voor ons daadwerkelijk de grootste avond van het jaar", zegt Simon Keizer tegen NU.nl.

Foto:  NU.nl/Arnold van der Horst

"We werden benaderd door Carré om mee te doen aan hun 125e jubileum", vertelt Keizer (foto, rechts) trots over de uitnodiging van de beroemde Amsterdamse theaterzaal.

"Ze vonden het raar dat Nick & Simon nog nooit in Carré hadden gestaan en we vonden wel dat ze daar gelijk in hadden. Het voelt heel eervol." De show verkocht echter erg snel uit.

"Dus veel mensen waren teleurgesteld", zegt Keizer over de reacties op het uitverkopen. "Er waren helaas niet meer data in Carré beschikbaar en onze agenda zat ook al behoorlijk vol. Maar sommige opera’s worden vanuit Carré gestreamd naar bioscopen. Het leek ons leuk om de eerste popact te zijn die dat op deze manier doet."

Het concert wordt live en integraal uitgezonden. Tevens is dit het enige grote evenement rondom het deze week te verschijnen album Sterker. "Ik ben het meest gespannen om de liedjes van het nieuwe album te laten horen", erkent Keizer. "En dan is het ook nog de eerste keer in Carré, de eerste Nederlandse act die een concert streamt."

Koffie

"Ik ben nu nog rustig, maar dat is straks wel anders. Dat uit zich verder niet heel erg. Ik denk dat ik straks een extra kopje koffie neem." De jongste helft van het populaire duo vindt deze avond nog spannender dan het optreden in het immense Gelredome. "Het is wel vergelijkbaar met Symphonica In Rosso vorig jaar", stelt Keizer.

"Maar toch was ik toen minder gespannen, want die nummers hadden we al heel vaak gespeeld." Keizer schat dat er in de bioscopen plek is voor 25.000 bezoekers om het optreden in Carré te bekijken. Hij zegt "supertrots" te zijn op de nieuwe plaat. "Ik kan met recht zeggen dat dit ons sterkste album is", aldus Keizer.

Door: NU.nl/Pierre Oitmann
  • Deel:

Eerdere berichten

The XX

Het Britse trio The XX gaf op Tweede Pinksterdag een concert in de HMH te Amsterdam.

Lees de recensie

The Doors

Toetsenist Ray Manzarek van The Doors is op 74-jarige leeftijd overleden aan galwegkanker in een ziekenhuis in Duitsland.

Lees verder

Thirty Seconds To Mars

Frontman Jared Leto van Thirty Seconds To Mars wil niet op dezelfde manier verder als muzikant. "Een artiest die niet vooruit wil, gaat achteruit", zegt Leto stellig tegen NU.nl.

Lees het interview

Stevie Ann

Zangeres Stevie Ann laat tijdens haar nieuwe tournee door de popzalen horen nog steeds uit te blinken in de intiemere liedjes.

Lees de recensie

Finale Songfestival

Denemarken heeft zaterdag de finale van het Eurovisie Songfestival gewonnen. Anouk werd met haar nummer Birds negende.

Verslag van finale | Reactie Anouk | Reactie De Forest | Kijkcijfers finale

Bekijk fotoserie (19)