Gepubliceerd: 
Laatste update: 
19 augustus 2012 20:10
19 augustus 2012 20:10

Kyteman geniet van weerzien met Lowlands

BIDDINGHUIZEN - De laatste dag Lowlands vertoont veel variatie in het muzikale aanbod. Zo komen achtereenvolgens Heideroosjes, Mark Lanegan en Kyteman Orchestra voorbij.

NU.nl/Harold Versteeg

In een eerder interview met Heideroosjes-zanger Marco Roelofs vertelt hij trots te zijn het afscheid van de Limburgse punkband te vieren in de Alphatent. De band gaat er helemaal voor. Ondanks de hitte springen en rennen de bandleden over het podium, terwijl ze hun snelle punkklassiekers voor de genietende massa spelen.

De formule van Heideroosjes werkt nog in zekere mate: er is veel beweging in de zaal en veel nummers worden hard meegezongen. Maar het zijn toch vooral de oude fans die zich laten zien bij dit afscheidsoptreden. De jongere generatie Lowlandsgangers slaat de melige, grofgebekte punkband liever over. (LdJ)

Mark Lanegan

Het stemgeluid van Mark Lanegan is misschien wel het belangrijkste instrument dat wordt gebruikt tijdens zijn liveshows. De diepe, donkere vocalen slepen de bezoeker mee en laten niet meer los. Lanegan, zanger van Screaming Trees en grootmeester van de latere jaren van de grunge, is het kunstje nog niet verleerd.

Het begin van de set is redelijk ingetogen: de band die Lanegan om zich heen heeft verzameld, houdt zich in en geeft de zanger de volle ruimte. Tegen het einde van de set laat de band zich volledig gaan en schreeuwt Lanegan zijn emoties en verhalen naar de menigte, zoals in het nummer Methamphetamine Blues. (LdJ)

The Kyteman Orchestra

Na zijn indrukwekkende middagconcert op Pinkpop, luidt het orkest van Colin Benders nu de avond in op de laatste dag Lowlands. Het concert van zijn hiphoporkest op Lowlands in 2009 wordt dit jaar nog eens dunnetjes overgedaan in de Alphatent, nu met een volledig orkest en zangkoor.

Benders, alias Kyteman, toont zich nederig naar zijn publiek toe en laat weten blij terug te zijn op Lowlands. The Kyteman Orchestra vertolkt composities van het gelijknamige album, gepaard met de nodige bombarie en bombast. Zijn ingetogen solonummer op trompet is echter minstens zo indrukwekkend als de groots gearrangeerde composities. (PO)

Alles over Lowlands op onze special

Bekijk de lezersfoto's van het festival op NUfoto

Door: NU.nl/Pierre Oitmann & Lisa de Jongh
  • Deel:

Eerdere berichten

The Doors

Toetsenist Ray Manzarek van The Doors is op 74-jarige leeftijd overleden aan galwegkanker in een ziekenhuis in Duitsland.

Lees verder

Thirty Seconds To Mars

Frontman Jared Leto van Thirty Seconds To Mars wil niet op dezelfde manier verder als muzikant. "Een artiest die niet vooruit wil, gaat achteruit", zegt Leto stellig tegen NU.nl.

Lees het interview

Stevie Ann

Zangeres Stevie Ann laat tijdens haar nieuwe tournee door de popzalen horen nog steeds uit te blinken in de intiemere liedjes.

Lees de recensie

Finale Songfestival

Denemarken heeft zaterdag de finale van het Eurovisie Songfestival gewonnen. Anouk werd met haar nummer Birds negende.

Verslag van finale | Reactie Anouk | Reactie De Forest | Kijkcijfers finale

Bekijk fotoserie (19)

Bieber breekt record

Dankzij een nieuwe telling in de VS weet Justin Bieber met zijn hit Baby meer platina platen bij elkaar te scharrelen dan Elton Johns eerbetoon aan Lady Diana uit 1997.

Lees verder