Gepubliceerd: 
Laatste update: 
11 augustus 2012 15:48
11 augustus 2012 15:47

Ook Björk staat achter Pussy Riot

AMSTERDAM - Na onder anderen Madonna heeft ook Björk publiekelijk haar steun betuigd aan de Russische band Pussy Riot.  

"Als muzikant en moeder wil ik laten weten dat ik fel tegen de detentie van Pussy Riot ben", schrijft de IJslandse zangeres op haar website.

"Ik vind dat de Russische autoriteiten hen vrij moeten laten, zodat ze naar hun families en kinderen kunnen." Ook nodigt de 46-jarige Björk de drie bandleden uit met haar op het podium een nummer over gerechtigheid te komen zingen.

Hoer

Madonna werd enkele dagen geleden bekritiseerd door de Russische vicepremier Dmitri Rogozin. De Queen of Pop liet tijdens een concert in Moskou de woorden 'Pussy Riot' op haar rug zien en vertelde haar fans dat de vrouwen een moedige actie hadden verricht. Rogozin maakte haar daarop uit voor hoer.

Eerder lieten artiesten als Kate Nash, Sting en de Red Hot Chili Peppers weten achter Pussy Riot te staan. Tegen de vrouwen, die vijf maanden geleden werden opgepakt nadat ze de woorden 'Moeder Maria, verdrijf Poetin' hadden geuit, werd afgelopen week drie jaar celstraf geëist. 

Door: Novum  | Bekijk op de kaart
  • Deel:

Eerdere berichten

Whitesnake in 013

De broeierige atmosfeer kregen de rockveteranen van Whitesnake dinsdag cadeau, met de muziek zorgden ze voor een hartverterende soundtrack.

Lees de recensie

C2C

De Franse formatie C2C probeert turntablism nieuw leven in te blazen. "Er zit meer in een mp3 dan je denkt", aldus de groep.

Lees het interview

3 Doors Down

De Amerikaanse rockband 3 Doors Down stond maandagavond met een nieuwe bassist in een uitverkochte 013 in Tilburg.

Lees de recensie

Pinkpop 2013

Lees op de speciale festivalpagina alle recensies terug van Pinkpop 2013 en bekijk foto's van alle bands op NUfoto.

Lees alles over Pinkpop

Verrassende auditie

Rap,soul, hiphop, je verwacht alles van Travis Prattt in America's Got Talent, maar niet dit.

Bekijk video