Gepubliceerd: 
Laatste update: 
22 juli 2012 14:24
22 juli 2012 14:35

Junkie XL opende ogen organisatoren Zwarte Cross

LICHTENVOORDE - De show van Junkie XL heeft vorig jaar de ogen geopend van de organisatoren van de Zwarte Cross. "Hoewel ik zelf geen dancejongen ben, vond ik het heel goed", zegt festivaldirecteur Gijs Jolink.

NU.nl/Danny van den Berg

"Daarom hebben we nu voor het eerst een danceprogrammering", vervolgt hij. Dance is niet het enige nieuwe aan deze editie van het Zwarte Cross Festival in Lichtenvoorde. "Ook hebben we The Bayou-weide waar rootsmuziek (type rockmuziek, red.) op een Amerikaanse veranda wordt gespeeld en je kunt eten van een barbecue."

"Als we nieuwe elementen aan de programmering blijven toevoegen, blijft Zwarte Cross aantrekkelijk voor bezoekers", legt hij uit. Jolink heeft zijn festival zien groeien van een cross met een paar bands waar duizend mensen op afkwamen tot een meerdaagse happening met 24 podia en ruim 150.000 bezoekers.

Hoewel het festival niet helemaal is uitverkocht, verwacht Jolink dat dit jaar ongeveer hetzelfde aantal mensen als vorig jaar over het festivalterrein zullen lopen. Traditioneel kampt het festival met slecht weer, maar dit jaar valt het mee. "De weken voor het festival regende het erg veel en lag hier veel modder. Gelukkig gaat het nu goed."

Jolink is tot dusver tevreden over de huidige editie. "De sprong van onze stuntman over het hoofdpodium vond ik het hoogtepunt tot nu toe", licht hij toe. "Daar kwam eigenlijk alles bij elkaar: muziek, motoren en stunts. Het was ook heel spannend of het allemaal wel kon. Maar we hebben het gedaan en het was heel vet."

Door: NU.nl/FaceCulture
  • Deel:

Eerdere berichten

Eerder

Jamie Cullum

Jamie Cullum merkte dat de alcohol zijn prestaties beïnvloedde. "Ik pak het nu anders aan", vertelt hij aan NU.nl.

Lees het interview

Guus Meeuwis

Guus Meeuwis merkt dat het soms een beetje te druk wordt in zijn hoofd. "Af en toe vergeet je rustig adem te halen", vertelt hij aan NU.nl.

Lees het interview

Toppers

Vrijdagavond zijn de Toppers aan het eerste van hun drie concerten in de Amsterdam Arena begonnen.

Bekijk fotoserie (7)

The Opposites

Twan van Steenhoven en Willem de Bruin slaan de handen weer ineen als The Opposites. "Er is nu sterk de behoefte om iets anders te doen", vertelt het duo aan NU.nl.

Lees het interview

Niels Geusebroek

Niels Geusebroek presenteerde woensdagavond zijn nieuwe album in Club Dauphine in Amsterdam.

Bekijk fotoserie (4)