Gepubliceerd: 
Laatste update: 
22 juli 2012 13:59
22 juli 2012 14:24

Zwarte Cross verwelkomt miljoenste bezoeker

AMSTERDAM - Het festival Zwarte Cross in Lichtenvoorde heeft zondag zijn miljoenste bezoeker ooit verwelkomt.

NU.nl/Danny van den Berg

De eer gaat naar Mandy Zwart uit Santpoort, zo meldt Omroep Gelderland. Zondag is de laatste dag van de zestiende editie van het festival.

De politie laat zondag weten dat zij tot nu toe acht mensen heeft aangehouden die zich op enige manier misdroegen tijdens Zwarte Cross. Zaterdag meldde de politie vijf aanhoudingen.

Eentje liet zijn geslachtsdeel zien, twee anderen zouden drank hebben gestolen. Nog eens twee wilden niet naar de politie en beveiliging luisteren. Alle vijf krijgen ze een proces-verbaal en kregen van de organisatie te horen dat ze niet meer welkom zijn op het terrein.

Spandoek

In de nacht van zaterdag op zondag hield de politie drie bezoekers aan, zo liet ze zondag weten. Op het terrein werd iemand aangehouden voor diefstal van een spandoek en een ander voor mishandeling van een beveiliger die hem van het terrein wilde verwijderen vanwege vernieling.

Zij kregen een boete en mogen het terrein niet meer op. Buiten het terrein werd een man aangehouden die zonder reden een aantal mensen had geslagen en geduwd. Hij kreeg een boete.

Bij alcoholcontroles op de wegen rondom het festivalterrein heeft de politie zaterdagavond in totaal 669 automobilisten gecontroleerd op rijden onder invloed. Vijf bestuurders hadden te veel gedronken en zijn aangehouden. Zij hebben een proces-verbaal gekregen.

Lees tweets over Zwarte Cross op NUlive

Door: NU.nl/ANP  | Bekijk op de kaart
  • Deel:

Eerdere berichten

The Opposites

Twan van Steenhoven en Willem de Bruin slaan de handen weer ineen als The Opposites. "Er is nu sterk de behoefte om iets anders te doen", vertelt het duo aan NU.nl.

Lees het interview

The XX

Het Britse trio The XX gaf op Tweede Pinksterdag een concert in de HMH te Amsterdam.

Lees de recensie

The Doors

Toetsenist Ray Manzarek van The Doors is op 74-jarige leeftijd overleden aan galwegkanker in een ziekenhuis in Duitsland.

Lees verder

Thirty Seconds To Mars

Frontman Jared Leto van Thirty Seconds To Mars wil niet op dezelfde manier verder als muzikant. "Een artiest die niet vooruit wil, gaat achteruit", zegt Leto stellig tegen NU.nl.

Lees het interview

Stevie Ann

Zangeres Stevie Ann laat tijdens haar nieuwe tournee door de popzalen horen nog steeds uit te blinken in de intiemere liedjes.

Lees de recensie