Uitgegeven: 
Laatste update: 
9 juli 2012 14:43
9 juli 2012 14:43

Paul McCartney componeert voor nieuwe Bungie-game

AMSTERDAM - Ex-Beatle Paul McCartney werkt samen met componist Marty O'Donnell aan muziek voor een nieuwe game van Bungie, de gamestudio achter de populaire Halo-games.

Foto:  Wenn.com

De game waaraan McCartney werkt is nog geheim. Dat laat de zanger via Twitter weten.

Begin dit jaar bestempelde McCartney in een interview met het Duitse weekblad Die Zeit de game-industrie als een 'fascinerende markt'.

Jongeren kopen tegenwoordig meer games dan muziek, gaf de muzikant aan. "Zo bereik ik een nieuwe doelgroep. Mensen zullen wellicht voor het eerst mijn muziek in een game horen", redeneerde de Brit.

Nieuwe albums

Het wordt overigens niet de eerste keer dat McCartney meewerkt aan een spel. Drie jaar geleden was hij betrokken bij de productie van The Beatles: Rock Band, een muziekspel waarin gamers op plastic instrumenten de muziek van de Britse band konden naspelen.

Dit jaar komt McCartney met twee nieuwe albums. Of het werk dat hij in het spel verwerkt ook op zijn cd's te horen is, is onbekend.

Door: Novum
  • Deel

Eerdere berichten

Niels Geusebroek

Niels Geusebroek presenteerde woensdagavond zijn nieuwe album in Club Dauphine in Amsterdam.

Bekijk fotoserie (4)

Guus Meeuwis

Guus Meeuwis merkt dat het soms een beetje te druk wordt in zijn hoofd. "Af en toe vergeet je rustig adem te halen", vertelt hij aan NU.nl.

Lees het interview

The Opposites

Twan van Steenhoven en Willem de Bruin slaan de handen weer ineen als The Opposites. "Er is nu sterk de behoefte om iets anders te doen", vertelt het duo aan NU.nl.

Lees het interview

The Doors

Toetsenist Ray Manzarek van The Doors is op 74-jarige leeftijd overleden aan galwegkanker in een ziekenhuis in Duitsland.

Lees verder

The XX

Het Britse trio The XX gaf op Tweede Pinksterdag een concert in de HMH te Amsterdam.

Lees de recensie