Al Jarreau vreest niet meer voor gezondheid
ROTTERDAM – Na zware hartproblemen en longproblemen is de Amerikaanse jazzzanger Al Jarreau (72) eindelijk weer opgekrabbeld. "Ik zal blijven leven en zingen tot ik 95 ben", zegt de zanger die veganist is geworden tegen NU.nl.
Foto: Novum
"Ik voel me weer gezond:, zegt de Amerikaanse jazzzanger Jarreau, die vorig jaar met levensbedreigende hartproblemen werd opgenomen in een ziekenhuis in Frankrijk. Deze maand moest hij wederom een aantal shows plotseling schrappen, ditmaal vanwege longproblemen. "Ik ben lang geplaagd door problemen met mijn gezondheid", erkent Jarreau.
"Ik moet van de doktoren goed voor mezelf gaan zorgen en ben daarom inmiddels een veganist geworden. Geen melk, geen zout, geen vlees: heel serieus allemaal. Deze verandering is goed voor me. Ik zal nu leven en zingen tot ik 95 ben", zegt hij bezield. "Het is de hoogste tijd om weer aan de slag te gaan."
Deze zomer werkt Al Jarreau samen met het Metropole Orkest. In 2009 trad het Nederlandse orkest voor het eerst met de goedlachse zanger op, in 2010 kwam bovendien het plan op tafel om met de Amerikaan een album op te nemen. Het resultaat heet Al Jarreau And The Metropole Orkest – Live.
Samenwerking
Het album wordt gepresenteerd met een groot optreden in het Amsterdamse Concertgebouw op 30 juni. "Ik ben er dolblij mee. De cd is geweldig en het optreden in Amsterdam wordt mijn eerste in het Concertgebouw. Ik heb er ontzettend veel zin in. Deze samenwerking is een nieuwe manier om mijn muziek te horen."
Al Jarreau - Roof Garden (1981)
"Ik wil ook dat de luisteraar echt luistert naar het orkest, en niet alleen naar mij." Aarzelen over de samenwerking doet Jarreau al lang niet meer. "Het orkest heeft mij gevonden", herinnert de zanger over de manier waarop het begon. "De dirigent van het orkest, Vince Mendoza, heeft me gevraagd en ik wist meteen dat ik mee wilde doen."
Vertrouwen
"Het orkest laat mijn liedjes op een hele originele manier sprankelen en ik geef Vince mijn complete vertrouwen.'" Jarreau staat bekend als een harde werker. Aan rustig aan doen denkt hij niet, ook al heeft hij een carrière achter de rug die in de jaren zeventig begon en waarin hij veelvuldig samenwerkte met grote namen als Paul McCartney en George Benson.
Als jazzzanger bereikte Jarreau ook zelf een groot en breed publiek, wat vooral blijkt uit het feit dat hij zeven Grammy's won in drie heel verschillende categorieën: pop, jazz en R&B. In 2001 werd zijn naam dan ook bijgezet op de Hollywood Walk Of Fame. "Ik leef muziek", aldus de zanger. "Ik eet en slaap muziek, het is ontzettend belangrijk voor me."
Vakantie
"Ik zou niet weten wat ik zonder muziek zou moeten. Thuis op de bank zitten is niets voor mij, al zou ik wel eens even echt op vakantie willen. Dat is er in mijn leven namelijk nooit van gekomen. Mijn vrouw is daar wel een beetje boos om", zegt hij lachend. "Ik zou niet eens weg gaan naar een zonnig oord, maar gewoon lekker thuis blijven, in Los Angeles."
Al Jarreau - High Crime (Live @ Montreux Jazz Festival, 2000)
Jarreau woont in dezelfde chique wijk woont als Slash, Eva Longoria, Jamie Foxx, Steve Martin en Lisa Kudrow. "Daar zou ik even een pauze nemen van het normale ritme van muziek maken en optreden. Maar mijn vrouw zou graag lekker naar Hawaï willen, of de Bahama's."
Fit
Effect op zijn stem heeft het decennia lang hard werken zonder pauze niet, zegt Jarreau. "Tot nu toe niet, en daar dank ik God voor. Ik zing nog steeds best goed. Dat is belangrijk voor me, heel belangrijk. Bovendien ben ik fit. Mijn honderd meter is minder goed tegenwoordig, maar je zou me moeten zien op de lange afstanden."
"Zo!", roept hij. "Ik word steeds beter. Ik ben net een diesel." Het beste moet zelfs nog komen, zegt Jarreau over zijn carrière. "Ken je dat liedje, The Best Is Yet To Come (vooral bekend in de uitvoering van Frank Sinatra en Count Basie, red.)? Ik zal het voor je zingen, want zo denk ik er ook echt over."
Door: NU.nl/Anton Slotboom
Startpagina