Busta Rhymes rouwig om verlies Megaupload

Laatste update:  24 januari 2012 14:45 info

AMSTERDAM – De Amerikaanse rapper Busta Rhymes denkt dat filesharing website Megaupload artiesten meer had kunnen opleveren dan het geval zou zijn bij de legale muziekdienst Spotify.

Foto:  Wenn.com

Busta Rhymes doet zijn beklag op zijn twitteraccount.

Volgens de rapper, die hits had met Gimme Some More en Break Ya Neck, was hiphopproducer Swizz Beats bezig met een businessmodel voor Megaupload waarbij artiesten zelfs bij gratis gedownloade nummers zouden worden uitbetaald.

“Ik ben zo trots op Swizz Beats dat hij onderdeel uitmaakte van iets dat artiesten een manier kon bieden om negentig procent van iedere dollar uitgekeerd te krijgen, zelfs al werd de muziek gratis gedownload", aldus Busta Rhymes.

Schaamteloos

Ondertussen haalt de rapper uit naar Spotify "en veel andere soortgelijke bedrijven die ons geen drol geven". Busta Rhymes zegt dat "zulke respectloze deals" tussen platenmaatschappijen en dergelijke platforms "op schaamteloze wijze getuigt hoe weinig belang ze hechten aan artiesten".

Het offline halen van Megaupload ziet Busta Rhymes als een slechte ontwikkeling. "Onze vrijheid wordt echt verkwanseld op een zeer beduidende manier." Eerder deze maand werd Megaupload op zwart gezet door de FBI. De entertainmentindustrie zou een half miljard dollar aan inkomsten misgelopen zijn door de downloadsite.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Cd-recensies

Santana levert geïnspireerd snarenspel

Gillende fans

Hysterische fans woensdag bij de DVD presentatie van de boyband One Direction. Hoewel de band niet in levende lijven aanwezig was, was het enthousiasme van de fans er niet minder om.

Bekijk video

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Songfestival

ZIE heeft de nummers van alle deelnemers van de tweede halve finale van het Songfestival op een rijtje gezet.

Bekijk video's

'EK-hit 2012'

Wolter Kroes heeft een EK-single opgenomen met Yes-R en Ernst Daniël Smid. Volgens Kroes wordt het de EK-hit van 2012.

Lees het interview

Triggerfinger

De Belgische rockband Triggerfinger praat met NU.nl over zijn nummer 1-hit I Follow Rivers en over de internationale interesse voor de band.

Lees het interview

VanVelzen

Zanger Roel van Velzen vertelt tegen NU.nl hoe het gezinsleven van invloed is op zijn muzikantenbestaan.

Lees het interview