Noorderslag vreest verhoging kaartprijs

Laatste update:  11 januari 2012 23:50 info

AMSTERDAM – De organisatie van Noorderslag vreest een substantiële prijsverhoging van het evenement.

Foto:  Inertia Stock

Het gecombineerde showcasefestival Eurosonic en Noorderslag in Groningen maakt vanaf 2013 geen deel meer uit van de landelijke basisinfrastructuur voor culturele instellingen.

"Als we het met alleen entreegeld zouden moeten doen, worden de kaartjes drie, vier keer duurder", aldus creatief directeur Peter Smidt.

Het bedrag dat de organisatie jaarlijks ontving voor het evenement was volgens Smidt ‘een dikke 100.000 euro’. "Voor ons is dat een hoop geld", zegt hij. "Nu dat wegvalt gaan wij een aanvraag doen bij het Fonds Podiumkunsten om in de toekomst toch Eurosonic en Noorderslag te kunnen blijven organiseren."
 


Mochten de inkomsten van het Groningse festival teruglopen, dan sluit Smidt ingrijpende maatregelen niet uit. "Dan zullen we moeten snijden in het aantal podia. Dat is de enige mogelijkheid." Tijdens Eurosonic presenteert nieuw Europees talent zich, terwijl Noorderslag draait om acts uit eigen land.

Het festival wil een podium bieden voor opkomende artiesten en daarnaast een verbindende rol spelen, aldus Smidt. "We hebben wel hetzelfde geld, de euro, maar geen idee welke liedjes onze buren zingen."


Eurosonic / Noorderslag vindt plaats van 11 tot en met 14 januari in Groningen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Cd-recensies

Santana levert geïnspireerd snarenspel

Gillende fans

Hysterische fans woensdag bij de DVD presentatie van de boyband One Direction. Hoewel de band niet in levende lijven aanwezig was, was het enthousiasme van de fans er niet minder om.

Bekijk video

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Songfestival

ZIE heeft de nummers van alle deelnemers van de tweede halve finale van het Songfestival op een rijtje gezet.

Bekijk video's

'EK-hit 2012'

Wolter Kroes heeft een EK-single opgenomen met Yes-R en Ernst Daniël Smid. Volgens Kroes wordt het de EK-hit van 2012.

Lees het interview

Triggerfinger

De Belgische rockband Triggerfinger praat met NU.nl over zijn nummer 1-hit I Follow Rivers en over de internationale interesse voor de band.

Lees het interview

VanVelzen

Zanger Roel van Velzen vertelt tegen NU.nl hoe het gezinsleven van invloed is op zijn muzikantenbestaan.

Lees het interview