Djumbo wil groot worden
EINDHOVEN – Tussen kerst en oud en nieuw zoekt meidentrio Djumbo jonge fans op in het televisieprogramma Help! Ik Moet Optreden. "Het is soms ontzettend emotioneel", vertelt Lotte Prijs van Djumbo tegen NU.nl.
Foto: NU.nl/Vincent Bloothoofd
Lotte Prijs vormt samen met Lindsy Schuman en Samantha Klumper de groep Djumbo. Klumper voegde zich pas in januari 2011 bij Djumbo, nadat haar voorganger Svenja van Beek opgestapt was. Toen Prijs en Schuman de brunette uit Amsterdam op tv zagen bij de talentenjacht Popstars, wisten ze meteen dat zij de juiste persoon was voor Djumbo.
"Het is heel fijn als iemand jou wil hebben", aldus Klumper. "Dat heb ik nog nooit eerder meegemaakt." Volgende week is Djumbo iedere dag bij Z@pp te zien met Help! Ik Moet Optreden, waarin de dames jonge fans helpen een optreden te verzorgen om iemand in het zonnetje te zetten, waaronder een ernstig zieke moeder.
"Ze vertellen er heel gemakkelijk over", vindt Prijs. "Ze floepen het er zo uit. Voor die kinderen is het al geweest, ze zijn al door dat proces heen. Bij ons komt het best wel hard binnen." Djumbo gaat alle ellende met positiviteit tegemoet. "Het moet wel vrolijk blijven; daar staan we voor."
Reorganisatie
Wanneer de televisieserie een succes blijkt, gaat Djumbo meer programma’s voor de TROS maken. "We hebben een hele hoop plannen en ook al muziek voor het nieuwe album", onthult Klumper. "De afgelopen periode was er een reorganisatie achter de schermen. Dat was best intensief en daardoor was het ook heel druk."
Ze vertellen dat ze een nieuw management, een nieuwe platenmaatschappij en een nieuw boekingskantoor achter zich hebben staan. "Nu moeten we mensen aansturen die voor ons werken", legt Schuman uit. "Voorheen hadden we geen overzicht. Het was moeilijk om duidelijkheid te krijgen."
Contracten
Djumbo is inmiddels een bedrijf, dat gerund wordt door de drie zangeressen. Zakelijk gezien hebben Prijs, Schuman en Klumper nu de touwtjes in handen, maakt Lotte Prijs duidelijk. "Er waren allemaal contracten afgesloten die we nooit hadden gezien. Nu hebben we alles zelf in de hand."
"Het is voor ons eigen bedrijf, dus je wilt gewoon dat het goed loopt", vervolgt ze. "Veel mensen denken dat een artiest alleen maar optreedt en verder niks." Klumper: "We waren er al fulltime mee bezig, dus waarom niet écht fulltime?" Prijs geeft aan dat ze er letterlijk dag en nacht mee bezig zijn. "Dit ís ons leven", erkent ze.
Lijntjes
Gezamenlijk investeren ze in nieuwe producties en de platenmaatschappij zorgt enkel voor distributie en promotie, zonder zich met het creatieve gedeelte te bemoeien. "We willen niet meer bij een grote platenmaatschappij zitten", zegt Prijs. "Het duurt weken voordat je iets van ze hoort. Nu zijn het allemaal korte lijntjes."
Djumbo ambieert nog steeds een carrière in Duitsland. "We gaan eerst kijken wat het hier doet en als het goed gaat kopiëren we dat naar het Duits", vertelt de zangeres met de blonde krullen. Maar eerst groot worden in Nederland. "We hebben zeven jaar lang alle kleintjes gepakt, dus waarom niet nu de groten? Je moet een stap maken, anders blijf je altijd klein."
Help! Ik Moet Optreden is van 26 tot en met 30 december te zien bij Z@pp op Nederland 3, om 11.00 uur.

Startpagina