Coldplay dankbaar voor Top 2000-noteringen

Laatste update:  28 december 2011 14:43 info

AMSTERDAM – De Britse band Coldplay laat weten dankbaar te zijn voor de twee top 10-noteringen in de jaarlijkse Top 2000 van Radio 2.

De hits Viva La Vida (nummer 9) en Clocks (nummer 8) komen in het laatste uur van de Top 2000 voorbij, op oudejaarsavond.

Coldplay was niet op de hoogte van de populariteit van hun liedjes in Nederland. "Het werpt een interessante blik op de muzieksmaak van Nederland", zegt drummer Will Champion tegen NU.nl.

Het Coldplay-bandlid is verrast dat liedjes van zijn band tussen popklassiekers van Queen, Eagles en Deep Purple prijken. "Tegen Bohemian Rhapsody van Queen als nummer 1 is niks in te brengen", zegt hij. "We zijn erg dankbaar en we voelen ons een klein beetje opgelaten."

Nieuw

Maarliefst vijftien liedjes van Coldplay staan in de 2011-editie van de Top 2000. Vijf daarvan zijn nieuwe binnenkomers in de lijst, waarvan Paradise op nummer 74 de hoogste is. Ook The Scientist (nummer 39) en Fix You (nummer 69) staan bij de bovenste honderd.

Andere Coldplay-nummers die dit jaar nieuw zijn in de "lijst der lijsten" zijn Yellow (nummer 190), Every Teardrop Is A Waterfall (nummer 258), Trouble (nummer 381) en Violet Hill (nummer 767). Het album Viva La Vida Or Death And All His Friends is met vijf nummers vertegenwoordigd in de Top 2000.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Cd-recensies

Santana levert geïnspireerd snarenspel

Gillende fans

Hysterische fans woensdag bij de DVD presentatie van de boyband One Direction. Hoewel de band niet in levende lijven aanwezig was, was het enthousiasme van de fans er niet minder om.

Bekijk video

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Songfestival

ZIE heeft de nummers van alle deelnemers van de tweede halve finale van het Songfestival op een rijtje gezet.

Bekijk video's

'EK-hit 2012'

Wolter Kroes heeft een EK-single opgenomen met Yes-R en Ernst Daniël Smid. Volgens Kroes wordt het de EK-hit van 2012.

Lees het interview

Triggerfinger

De Belgische rockband Triggerfinger praat met NU.nl over zijn nummer 1-hit I Follow Rivers en over de internationale interesse voor de band.

Lees het interview

VanVelzen

Zanger Roel van Velzen vertelt tegen NU.nl hoe het gezinsleven van invloed is op zijn muzikantenbestaan.

Lees het interview