Kamer wil grondig onderzoek naar Buma/Stemra

Laatste update:  23 december 2011 03:46 info

DEN HAAG - Er moet een grondig onderzoek komen naar het functioneren van muziekrechtenorganisatie Buma/Stemra.

Foto:  NU.nl/Chris Heijmans

Dat vindt de Tweede Kamer die daar donderdagavond een motie van de SP over aannam.

Volgens de Kamer is door de recente commotie over het handelen van een bestuurslid het vertrouwen in het functioneren van Buma/Stemra ernstig beschadigd.

Zo nodig moet het kabinet maatregelen nemen, aldus de Kamer.

Opspraak

Buma/Stemra raakte onlangs in opspraak doordat naar buiten kwam dat een bestuurslid de componist Melchior Rietveldt hulp had aangeboden om misgelopen auteursgelden te innen, in ruil voor een derde van het bedrag.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Cd-recensies

Santana levert geïnspireerd snarenspel

Gillende fans

Hysterische fans woensdag bij de DVD presentatie van de boyband One Direction. Hoewel de band niet in levende lijven aanwezig was, was het enthousiasme van de fans er niet minder om.

Bekijk video

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Songfestival

ZIE heeft de nummers van alle deelnemers van de tweede halve finale van het Songfestival op een rijtje gezet.

Bekijk video's

'EK-hit 2012'

Wolter Kroes heeft een EK-single opgenomen met Yes-R en Ernst Daniël Smid. Volgens Kroes wordt het de EK-hit van 2012.

Lees het interview

Triggerfinger

De Belgische rockband Triggerfinger praat met NU.nl over zijn nummer 1-hit I Follow Rivers en over de internationale interesse voor de band.

Lees het interview

VanVelzen

Zanger Roel van Velzen vertelt tegen NU.nl hoe het gezinsleven van invloed is op zijn muzikantenbestaan.

Lees het interview