'Bedrukte' festival-directeur kijkt tevreden terug op eerste dag

Laatste update:  21 augustus 2011 14:16 info

BIDDINGHUIZEN - Halverwege de eerste dag Lowlands zit de sfeer er goed in, concludeert festivaldirecteur Eric van Eerdenburg. "Ik ben vooral backstage geweest, maar vanavond ga ik het veld op", zegt van Eerdenburg.

De directeur kende een vreemde start van het festival. Gisteravond werd het Belgische Pukkelpop door noodweer getroffen, met vijf doden als gevolg. Het festival werd afgelast. "Ik ben nogal bedrukt. De operatie draait hier goed, maar dit heeft een diepe indruk op me achtergelaten," zegt van Eerdenburg.

Omdat Lowlands en Pukkelpop een flinke overlap qua artiesten kent, komen veel bands nu eerder naar Biddinghuizen. "We moeten wat meer dingen regelen, zoals extra hotels en meer catering. Maar die extra dingen zijn natuurlijk niks in vergelijking met wat daar gebeurd is".

Lowlands kent nog geen afzeggingen, al zit de schrik bij sommige bands er goed in. "Smith Westerns heeft al hun spullen kapot, dus daar hebben we nieuwe spullen voor gehuurd," zegt van Eerdenburg. "Skunk Anansie komt ook gewoon, al zullen die wel geschrokken zijn". Hij is van plan om met Pukkelpop te praten over hoe rampen zoals die van gisteravond beter kunnen verlopen.

Bekijk lezersfoto's van Lowlands op NUfoto

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Cd-recensies

Santana levert geïnspireerd snarenspel

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

'EK-hit 2012'

Wolter Kroes heeft een EK-single opgenomen met Yes-R en Ernst Daniël Smid. Volgens Kroes wordt het de EK-hit van 2012.

Lees het interview

Gillende fans

Hysterische fans woensdag bij de DVD presentatie van de boyband One Direction. Hoewel de band niet in levende lijven aanwezig was, was het enthousiasme van de fans er niet minder om.

Bekijk video

Triggerfinger

De Belgische rockband Triggerfinger praat met NU.nl over zijn nummer 1-hit I Follow Rivers en over de internationale interesse voor de band.

Lees het interview

VanVelzen

Zanger Roel van Velzen vertelt tegen NU.nl hoe het gezinsleven van invloed is op zijn muzikantenbestaan.

Lees het interview