The Black Keys speelt HMH plat

Laatste update:  19 maart 2011 19:23 info

 AMSTERDAM - Met zijn tweeën een afgeladen Heineken Music Hall helemaal plat spelen kan prima. Dat bewees het Amerikaanse bluesrock-duo The Black Keys vrijdagavond.

NU.nl/Richard van Egmond

Vanaf het moment dat Dan Auerbach en Patrick Carney het podium van de Amsterdamse popzaal betraden, ging het los.

Het publiek was al in de juiste sfeer gebracht door het voorprogramma van de Limburgse bluesrockband DeWolff en de hoofdact hoefde met zijn karakteristieke 'seventies sound' het karwei slechts af te maken.

The Black Keys deden dat meer dan naar behoren. De keiharde, rauwe bluesrock bracht de fans direct in hogere sferen.

Hoogtepunt

Het hoogtepunt werd bereikt toen het duo de hit Girl Is on My Mind inzette. Het nummer dankt zijn bekendheid aan een telefoonreclame waarin de single gebruikt wordt. Ook andere bekende nummers als Next Girl en Tighten Up kwamen voorbij.

Zanger en gitarist Auerbach en drummer Carney wonnen onlangs, tot hun eigen verbazing, drie Grammy Awards voor hun zesde album, Brothers.

Het Nederlandse publiek heeft The Black Keys inmiddels ook gevonden. Waar ze een paar jaar geleden nog voor een handjevol mensen optraden in Tivoli in Utrecht, stonden ze vrijdag voor een uitverkocht HMH.

Aantrekkingskracht

Tijdens het concert bleek dat het geluid van de heren aantrekkingskracht heeft op zowel het oude als het jonge publiek. Een groot gedeelte van de tribunes werd bevolkt door ouderen en hun meegebrachte kinderen.

Het jongere deel van het publiek ging flink tekeer op de rauwe drumpartijen en gitaarklanken van de bluesrockers.

Na een gemeend 'dankjewel' kwam het concert alweer ten einde. Gelukkig volgde als snel een toegift van twee nummers, zonder dat het publiek daar eigenlijk veel moeite voor hoefde te doen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Cd-recensies

Santana levert geïnspireerd snarenspel

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

'EK-hit 2012'

Wolter Kroes heeft een EK-single opgenomen met Yes-R en Ernst Daniël Smid. Volgens Kroes wordt het de EK-hit van 2012.

Lees het interview

Gillende fans

Hysterische fans woensdag bij de DVD presentatie van de boyband One Direction. Hoewel de band niet in levende lijven aanwezig was, was het enthousiasme van de fans er niet minder om.

Bekijk video

Triggerfinger

De Belgische rockband Triggerfinger praat met NU.nl over zijn nummer 1-hit I Follow Rivers en over de internationale interesse voor de band.

Lees het interview

VanVelzen

Zanger Roel van Velzen vertelt tegen NU.nl hoe het gezinsleven van invloed is op zijn muzikantenbestaan.

Lees het interview