Nabestaanden Bob Marley verliezen rechtszaak

Laatste update:  14 september 2010 13:59 info

AMSTERDAM - De nabestaanden van Bob Marley hebben ongelijk gekregen in een rechtszaak over de rechten van een aantal albums van de legendarische reggae-artiest. De rechter besliste dat Universal Music Group de rechtmatige eigenaar van de rechten is.

Foto:  Universal Music

De weduwe Rita Marley en negen kinderen van de zanger beschuldigden Universal er onder meer van met opzet royalties voor hen achter te houden, schrijft persbureau Reuters.

Daarbij zou het platenlabel geen toestemming hebben gevraagd voor het gebruik van nummers van Bob Marley in bijvoorbeeld beltonen voor mobieltjes en voor legale downloads.

Het gaat om de albums Catch a Fire, Burnin', Natty Dread, Rastaman Vibrations en Exodus. De platen werden tussen 1973 en 1977 uitgebracht bij Islands Records, dat in 1989 werd overgenomen door A&M Records. Dat label werd later ingelijfd bij Universal Music Group.

Eigendom Universal

De rechter besliste dat Marley de opnames maakte in opdracht van Island Records en daarom nu eigendom zijn van Universal.

De rechter droeg de nabestaanden en het bedrijf op met elkaar in overleg te gaan, onder toezicht van de rechtbank.

Bob Marley overleed in 1981 op 36-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker. Rita Marley werkt momenteel aan een film over het leven van de Jamaicaan.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Cd-recensies

Santana levert geïnspireerd snarenspel

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

'EK-hit 2012'

Wolter Kroes heeft een EK-single opgenomen met Yes-R en Ernst Daniël Smid. Volgens Kroes wordt het de EK-hit van 2012.

Lees het interview

Gillende fans

Hysterische fans woensdag bij de DVD presentatie van de boyband One Direction. Hoewel de band niet in levende lijven aanwezig was, was het enthousiasme van de fans er niet minder om.

Bekijk video

Triggerfinger

De Belgische rockband Triggerfinger praat met NU.nl over zijn nummer 1-hit I Follow Rivers en over de internationale interesse voor de band.

Lees het interview

VanVelzen

Zanger Roel van Velzen vertelt tegen NU.nl hoe het gezinsleven van invloed is op zijn muzikantenbestaan.

Lees het interview