Bløf gaat weer rocken op volgende plaat

Laatste update:  22 juni 2010 11:29 info

AMSTERDAM - Het nieuwe album van Bløf wordt, in tegenstelling tot de twee laatste cd's, weer een rockplaat. "We waren het geaai beu", legt bassist en tekstschrijver Peter Slager uit in het AD.

Foto:  ANP

"We spraken af: als je een ballade schrijft, is het voor een andere plaat. Aan zulke liedjes gaan we nu niet werken."

De vier heren doken onder in de Ardennen om aan hun nieuwe album te werken. "Het was een hengstenbal", herinnert Slager zich.

"We schoren ons niet en kwamen met baarden, slaaptekort en rode oogjes terug, want we dronken er ook nog eens te veel." In België werkte Bløf aan een stevige plaat. "De versterkers gingen open en we klonken pittiger dan voorheen."

Tripoli

De nieuwe cd, die begin volgend jaar in de winkels moet liggen, wordt mogelijk opgedragen aan slachtoffers van de ramp in Tripoli. In de Libische plaats stortte op 12 mei een vliegtuig met 103 inzittenden neer.

Zeventig Nederlanders kwamen om, onder wie een neef van Bløf-zanger Paskal Jakobsen. "Ik vind het nog steeds onwezenlijk", zegt Slager ruim een maand na de ramp. "Zó erg, zó schokkend."

"Ik kan me voorstellen dat de komende cd, of een nummer daarop, aan Paskals neef en zijn vrouw wordt opgedragen", gaat Slager verder. Jakobsens neef was op huwelijksreis met zijn echtgenote.

"Zeker sinds de dood van Chris zijn we daar wel gevoelig voor." Chris Götte was tot 2001 de drummer van Bløf. De muzikant kwam in maart van dat jaar om het leven bij een motorongeluk. Norman Bonink volgde Götte op.

Wilders

Bløf-bassist en tekstschrijver Peter Slager schat in dat Geert Wilders niet alle nummers op de nieuwe plaat kan waarderen.

"We hebben een nummer geschreven dat 'Denken Aan de Dag' heet, daar zal Wilders niet blij mee zijn", zegt Slager.

"Laten we denken aan de dag dat we onszelf zijn zonder vlag, zonder een volkslied en zonder de trots die ons verblindt", citeert Slager de tekst.

De 41-jarige muzikant hoopt dat Wilders' PVV niet gaat regeren. "Wilders zegt dat we fors moeten bezuinigen op cultuur en ontwikkelingssamenwerking. Dat zijn precies de twee terreinen waar ik me keihard voor inzet."

Emigreren

De bassist overweegt zelfs te emigreren als Wilders meer te zeggen krijgt. "Ik zal niet zo snel uit Zeeland weggaan, maar als de huidige politieke tendens zich voortzet en meer invloed gaat hebben op ons dagelijks leven komt er een moment dat ik uit Nederland vertrek."

Mogelijk zoekt Slager dan zijn heil in Frankrijk, waar hij een tweede huis heeft. "Het is heel erg om het land waar je bent geboren zieltogend ten onder te zien gaan."

Wijzer

Slager geeft toe dat de heren van Bløf hun fans graag wijzer willen maken.

"We hebben zendingsdrang en willen ons publiek overtuigen van het feit dat het goed is om je afval te scheiden en dat het slim is om je af te vragen of je altijd met die auto moet rijden."

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Cd-recensies

Santana levert geïnspireerd snarenspel

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

'EK-hit 2012'

Wolter Kroes heeft een EK-single opgenomen met Yes-R en Ernst Daniël Smid. Volgens Kroes wordt het de EK-hit van 2012.

Lees het interview

Gillende fans

Hysterische fans woensdag bij de DVD presentatie van de boyband One Direction. Hoewel de band niet in levende lijven aanwezig was, was het enthousiasme van de fans er niet minder om.

Bekijk video

Triggerfinger

De Belgische rockband Triggerfinger praat met NU.nl over zijn nummer 1-hit I Follow Rivers en over de internationale interesse voor de band.

Lees het interview

VanVelzen

Zanger Roel van Velzen vertelt tegen NU.nl hoe het gezinsleven van invloed is op zijn muzikantenbestaan.

Lees het interview