Sidney Samson vindt simpele muziek vet

Laatste update:  11 mei 2010 14:28 info

AMSTERDAM – DJ Sidney Samson deed het in 2009 erg goed in de internationale hitlijsten met zijn nummer Riverside, Motherfucker! In een interview met Playboy vertelt hij deze week dat een dj het niet te ingewikkeld moet maken.

De 28-jarige diskjockey kreeg in het verleden vaak te horen dat zijn muziek simpel is. ‘’Dat is nou eenmaal wat ik vet vind.’’

‘’Ik heb ook een paar platen gemaakt waar ik maanden mee bezig ben geweest. Die zijn superingewikkeld. Met vocalen en violen, alles erop en eraan’’, vertelt Samson.

Maar als hij zo’n plaat in de club draait, blijkt de simpele beat toch beter te werken. ‘’Dus wie heeft er dan gelijk?’’

De dj genoot bij het Nederlandse volk niet veel bekendheid, totdat hij Riverside, Motherfucker! uitbracht. Het nummer kwam hoog in de top 40, reikte zelfs tot de hoogste notering in de Australische hitlijsten en het Britse BBC Radio 1 besteedde aandacht aan het Nederlandse housenummer.

Fat Boy Slim

‘’Ik kreeg reacties van de bekendste dj’s, tot Fat Boy Slim aan toe’’, zegt de enthousiaste Samson tegenover het blootblad. ‘’Ik dacht: dit ga je niet menen. Er verschenen filmpjes op Youtube van mensen die uit hun dak gingen op Riverside. Nu brengen we ‘m zelfs uit in Amerika.’’

Veel tijd heeft de dj niet gestoken in het produceren van zijn grootste hit. ‘’Ik moest draaien op een feest, het was vijf uur ’s middags en ik dacht; nog even vlug een plaatje maken voor vanavond. Na wat knippen en plakken brandde ik het op een cd’tje en diezelfde avond draaide ik het. Een week later kreeg ik mailtjes van DJ’s die wilde weten hoe die vette track heette en wie hem had gemaakt.’’

Voor Sidney Samson is het succes een droom die uitkomt. ‘’Ik kan mijn geld verdienen met iets wat ik superleuk vind om te doen.’’

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Cd-recensies

Santana levert geïnspireerd snarenspel

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

'EK-hit 2012'

Wolter Kroes heeft een EK-single opgenomen met Yes-R en Ernst Daniël Smid. Volgens Kroes wordt het de EK-hit van 2012.

Lees het interview

Gillende fans

Hysterische fans woensdag bij de DVD presentatie van de boyband One Direction. Hoewel de band niet in levende lijven aanwezig was, was het enthousiasme van de fans er niet minder om.

Bekijk video

Triggerfinger

De Belgische rockband Triggerfinger praat met NU.nl over zijn nummer 1-hit I Follow Rivers en over de internationale interesse voor de band.

Lees het interview

VanVelzen

Zanger Roel van Velzen vertelt tegen NU.nl hoe het gezinsleven van invloed is op zijn muzikantenbestaan.

Lees het interview