'EMI op randje van faillissement'

Laatste update:  1 april 2010 14:28 info

AMSTERDAM - EMI Group verkeert in grote financiële moeilijkheden. De Britse platenmaatschappij had gehoopt de distributierechten voor Noord-Amerika tegen betaling uit te lenen, maar kon geen overeenstemming bereiken over de prijs.

Foto:  Andrew Stawarz/CC BY

Een bron meldt donderdag dat de onderhandelingen van EMI met Universal Music Group en Sony Music op niets zijn uitgelopen, omdat de partijen het niet eens konden worden over de prijs.

EMI had gehoopt tweehonderd miljoen pond, ruim 225 miljoen euro, bij elkaar te krijgen door de concurrenten vijf jaar lang hun Noord-Amerikaanse distributierechten te laten huren. De platengigant heeft onder meer de Beatles, Pink Floyd, Lily Allen, en Coldplay in de stal.

EMI moet nu voor medio juni honderdtwintig miljoen pond, ruim 135 miljoen euro, bij elkaar zien te krijgen, anders kan het de betalingsverplichtingen aan de Amerikaanse bank Citigroup niet nakomen.

EMI was niet bereikbaar voor commentaar.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Cd-recensies

Santana levert geïnspireerd snarenspel

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

'EK-hit 2012'

Wolter Kroes heeft een EK-single opgenomen met Yes-R en Ernst Daniël Smid. Volgens Kroes wordt het de EK-hit van 2012.

Lees het interview

Gillende fans

Hysterische fans woensdag bij de DVD presentatie van de boyband One Direction. Hoewel de band niet in levende lijven aanwezig was, was het enthousiasme van de fans er niet minder om.

Bekijk video

Triggerfinger

De Belgische rockband Triggerfinger praat met NU.nl over zijn nummer 1-hit I Follow Rivers en over de internationale interesse voor de band.

Lees het interview

VanVelzen

Zanger Roel van Velzen vertelt tegen NU.nl hoe het gezinsleven van invloed is op zijn muzikantenbestaan.

Lees het interview