Erfgenamen Jackson tekenen grootste platendeal ooit

Laatste update:  16 maart 2010 14:42 info

AMSTERDAM - De erfgenamen van Michael Jackson hebben de grootste platendeal in de geschiedenis van de muziek getekend.

Foto:  ANP

Sony Music Entertainment betaalt een bedrag van 200 miljoen dollar (ruim 145 miljoen euro) voor tien projecten verspreid over zeven jaar, meldt een anonieme bron.

"We willen de nalatenschap van Michael Jackson zo goed mogelijk beschermen en we zijn erg verheugd dat we in de nabije toekomst de muziek van de popster kunnen blijven delen met de wereld", zegt Rob Stringer, een topman van Sony.

Een van de projecten in het contract is al uitgevoerd. De film 'This Is It' maakt deel uit van de deal. De distributierechten werden voor 60 miljoen dollar (ruim 43 miljoen euro) verkocht aan Sony Pictures.

De film leverde wereldwijd ruim 252 miljoen dollar (183 miljoen euro) op, het hoogste bedrag dat concertbeelden ooit opleverden.

Album

Het nieuwste project wordt in november verwacht. Dat wordt een album met nooit eerder uitgebrachte liedjes van de popster. Andere toekomstige projecten zijn een videospel, een compilatie van videoclips en een herlancering van het album Off the Wall.

Dat album was het vijfde album van de King of Pop en de nieuwe versie zal naast de al bestaande nummers nooit eerder vrijgegeven materiaal bevatten. Jackson was al van plan het album opnieuw uit te brengen.

Opmerkelijk

De hoogte van het bedrag voor de deal is opmerkelijk, omdat het geen rechten voor bijbehorende merchandise bevat. Met het geld wordt een gedeelte van de schulden die Michael achterliet betaald. De geschatte schuld op het moment van overlijden in juni bedroeg 400 miljoen dollar (ruim 291 miljoen euro).

Het nieuws over de platendeal komt in een periode van speculatie over de doodsoorzaak van de popster. Een arts wordt ervan beschuldigd Jackson een dodelijke combinatie van kalmerende middelen te hebben toegediend. Hij moet op 5 april voorkomen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Cd-recensies

Van Halen gaat met volle vaart recht vooruit

Whitney Houston

Zaterdagavond overleed de Amerikaanse zangeres Whitney Houston op 48-jarige leeftijd.

Bekijk video

Lees verder

Optreden Bowie

Zanger David Bowie zou tijdens de opening van de Olympische Spelen optreden met de Portugese fadoster Mariza.

Lees verder

Hamel

Wouter Hamel en zijn band verhalen in het theater over een fascinerende wereldreis.

Lees de recensie

Sting

Sting trad dinsdagavond op in een uitverkochte HMH in Amsterdam. Hij speelde relatief weinig hits, maar wel veel fanfavorieten.

Lees de recensie

McCartney

Ex-Beatle Paul McCartney heeft een groot deel van zijn albums van muziekdiensten als Spotify en Rhapsody laten verwijderen.

Lees verder