rss

. Het laatste nieuws het eerst op nu.nl

Facebookgroep kaapt kersthitlijst

Uitgegeven: 17 december 2009 11:35
Laatst gewijzigd: 17 december 2009 11:38

AMSTERDAM - Het nummer Killing in the Name van de Amerikaanse rap-rockband Rage Against The Machine uit 1992 dreigt een liedje van X-Factor-winnaar Joe McElderry te verslaan in de strijd om de eerste plek op de Britse kersthitlijst. Een campagne op vriendensite Facebook krijgt veel steun.

In een Facebookgroep met duizenden leden roepen de initiatiefnemers sympathisanten op om het nummer massaal aan te schaffen via iTunes, 7digital of Play.com. Zo hopen ze McElderry's winnende X-Factorliedje The Climb met kerstmis af te houden van de belangrijke eerste plaats op de hitlijst.

Ze willen zo voorkomen dat de spelshow opnieuw de nummer-1-hit voortbrengt. Dat gebeurde de afgelopen vier jaar ook al.

Cynisch

Juryvoorzitter Simon Cowell van X-Factor kan niet om de actie lachen. Hij noemt de campagne tegenover de BBC 'cynisch' en 'stompzinnig'. Hij zegt te vermoeden dat de actie tegen hem persoonlijk is gericht.

Bij de laatst bekende tussenstand stond de rockklassieker niettemin zo'n zestigduizend exemplaren voor op McElderry. Bookmakers, die de strijd eerder als gestreden beschouwden, hebben de weddenschappen heropend.

Inhaalrace

Toch is The Climb nog lang niet verslagen. De digitale versie van het nummer is pas sinds woensdag te koop, dus de verwachting is dat McElderry aan een inhaalrace zal beginnen, zo meldt de BBC.

De grote winnaar is in ieder geval platenmaatschappij Sony BMG, dat beide nummers in de catalogus heeft.

© NU.nl/Wieland van Dijk

Overig nieuws

Cd-recensies

Blood Red Shoes

Steven Ansell, zanger en drummer van Blood Red Shoes, legt zijn muziek het liefst uit aan de hand van kleuren. “Ons nieuwe album heeft heel veel blauw”, zo vertelt hij aan NU.nl.

Lees verder

Stevie Ann

Exclusief op NU.nl: de nieuwe videoclip van Stevie Ann, What Goes On.

Bekijk video

De albums van NU

De beste albums van het moment, volgens de muziekredactie van NU.nl.

1. Joanna Newsom

2. Gorillaz

3. Jason Derülo

4. Alphabeat

5. Jimi Hendrix


Admiral Freebee

In verhalen en concepten achter albums gelooft Admiral Freebee niet. In februari is zijn vierde plaat The Honey & The Knife verschenen.

Lees verder

Arid

In de serie Het Verhaal Van vertellen artiesten over hoe hun werk tot stand kwam. Deze week Come On van Arid.

Lees verder

Interview Jan Smit

NU.nl sprak met de zanger over zijn nieuwe album Leef.

Bekijk video