Left – The Quest For Fire
Met The Quest For Fire is er dan eindelijk het lang verwachte debuut van het Eindhovense Left. De band won in 2005 de publieksprijs in de finale van de Grote Prijs van Nederland en heeft sindsdien niet stil gezeten.
Meer dan 200 optredens in den lande, en daarnaast werd er geschreven aan nummers.
En het resultaat is dit twaalf liedjes tellende schijfje, geproduceerd door Remi Tjon Ajong. Ook voor hem een eersteling, hoewel dat aan niets te horen is. De voorman van wijlen Green Lizard heeft namelijk een zeer strak geluid neergezet met Left. Vanaf de eerste toon is duidelijk dat Nederland eigenlijk te klein is voor dit trio.
Met poprock die hier en daar refereert aan punkpop zet Left een aantal fijne meezingers neer, die meteen in je hoofd kruipen. Better off, de eerste single, is zo’n nummer. Een keer luisteren en je kunt het meezingen. Verrassend is Storm, dat vier minuten rockt om vervolgens te eindigen met een kinderkoortje.
Minpunt is wel dat de teksten soms wat clichématig aanvoelen. Muzikaal zit het echter zo goed in elkaar, dat het nooit gaat storen. Left is blijkbaar geen trio van filosofen, maar een rockband pur sang. Wat enigszins bijt met de eigenaardige jaren 80 cover.
Toch, verlost van al de muzikale rococo ornamentjes en tierlantijntjes blijkt The Promise You Made van Cock Robin een prachtig nummer. Misschien zelfs best uitgevoerd door staccato gitaren en pompende drums in plaats van synths in een popjasje. Waarmee de keuze een cover toe te voegen ook meteen acceptabel wordt.
Niet alle nummers zijn even sterk, maar over de gehele breedte is The Quest for Fire een veel belovende plaat. Hiermee kan Left het clubcircuit in de Benelux af, maar nu niet als, maar met voorprogramma.
Left presenteert op 15 mei The Quest For Fire in Aldstadt in Eindhoven.

Startpagina