Hanne Hukkelberg - Blood from a Stone

Laatste update:  12 mei 2009 09:13 info

Dat Hanne Hukkelberg vroeger in metalbands speelde, is met haar meisjesachtige stem nauwelijks voor te stellen. Toch lijkt het erop dat de Noorse niet van het ruige af kan blijven.

De nieuwe plaat Blood from a Stone doet haar rockverleden herleven. Gek genoeg waren daar zeven maanden rust voor nodig aan de kust van een Noors eiland.

De term rock moet hier relatief gezien worden: Hukkelberg maakt vooral sobere, experimentele pop. Blood from a Stone klinkt wel meteen anders dan zijn voorgangers. Door een uitgebreide ritmesectie krijgen de liedjes meer structuur, iets wat op de oudere platen vaak aan de verbeelding overgelaten werd. Dat gebeurt overigens niet met een regulier drumstel maar met behulp van onder andere fietsspaken en treindeuren. Over experimenteel gesproken.

De plaat opent met het dromerige 'Midnight Sun Dream'. De melodieën zijn vrolijk, maar komen nooit zonder een dramatische noot. Op het album wordt die lijn vaak met behulp van jankende, galmende gitaren doorgetrokken. In het tragische 'Salt of the Earth' en 'No One but Yourself' is Hukkelberg op haar donkerst en komt haar metalgeschiedenis duidelijk bovendrijven.

In 'In Here/Out There' en 'Bandy Riddles' wordt het tempo opgeschroefd en horen we een minder episch geluid. 'Bandy Riddles' mag zich meteen het pareltje van de plaat noemen. De dwingende driekwartsmaat begint klein en pakt beetje bij beetje uit, bijgestaan door een gitaarpartij die dezelfde snelle accenten aanhoudt. Na de zin "You are one of a kind, and you lighten up my mind", werkt het nummer toe naar een hoogtepunt dat sterk doet denken aan Radioheads knappe opbouwkunsten. Lang leve Hukkelbergs inventieve drumstel.

Tegenover alle bijzondere arrangementen staat Hukkelbergs subtiele en lieflijke zang. Krakerig fijn wordt afgewisseld met heftige meerstemmigheid, mede mogelijk gemaakt door een bereik waar je u tegen zegt. Zonder op hol te slaan weet Hukkelberg zowel haar zang als haar instrumenten van klein naar groots te brengen, en dat allemaal op elegante wijze. Blood from a Stone is een uiterst dynamische plaat, waarbij iedere luisterbeurt garant staat voor nieuwe ontdekkingen.

Meer audio/video, concertdata en achtergronden van Foals vind je bij KindaMuzik.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Cd-recensies

Van Halen gaat met volle vaart recht vooruit

Whitney Houston

Zaterdagavond overleed de Amerikaanse zangeres Whitney Houston op 48-jarige leeftijd.

Bekijk video

Lees verder

Optreden Bowie

Zanger David Bowie zou tijdens de opening van de Olympische Spelen optreden met de Portugese fadoster Mariza.

Lees verder

Hamel

Wouter Hamel en zijn band verhalen in het theater over een fascinerende wereldreis.

Lees de recensie

Sting

Sting trad dinsdagavond op in een uitverkochte HMH in Amsterdam. Hij speelde relatief weinig hits, maar wel veel fanfavorieten.

Lees de recensie

McCartney

Ex-Beatle Paul McCartney heeft een groot deel van zijn albums van muziekdiensten als Spotify en Rhapsody laten verwijderen.

Lees verder