Bishop Allen - Grrr...

Laatste update:  7 april 2009 23:39 info

Bishop Allen was in de zomer van 2007 het onderwerp van een behoorlijke hype op de indieblogs en leverde toen met The Broken String een album vol lichtvoetige, zomerse indiepop af. Daar is anno 2009 weinig aan veranderd.

Grrr… staat wederom vol opgewekt klinkende liedjes die zich ergens in het muzikale gebied tussen Andrew Bird en Belle & Sebastian begeven. De band mist helaas de virtuositeit en de scherpe randjes die deze artiesten wel op tijd weten aan te brengen.

Opgetogen en frivool lijkt Bishop Allen zonder zorgen tokkelend op gitaartjes en begeleid door vrolijke blazers en strijkers door de liedjes heen te fietsen, die als gevolg daarvan ook niet echt beklijven.

Desondanks is dit wel weer een prima soundtrack voor wie geen ingewikkelde zwaarmoedigheid aan het hoofd wil hebben tijdens een zonnige picknick op het grasveld of een koud biertje op het balkon. Want of hij nu zingt over "dirt on your new shoes" of blijk geeft van existentialistische vertwijfeling in openingsnummer 'Dimmer', het klinkt allemaal even luchtig.

De naam van dit album doet vermoeden dat Bishop Allen flink van zich af gaat bijten. Hij zingt zelfs over olifanten, tijgers en leeuwen, maar wordt nergens echt gevaarlijk. Veel verder dan 'wel leuk' komt het dan ook niet. Als pretentieloze zomermuziek is waar je naar op zoek bent, ben je hier echter aan het juiste adres.

Meer audio/video, concertdata en achtergronden van Bishop Allen vind je bij KindaMuzik.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Cd-recensies

Santana levert geïnspireerd snarenspel

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

'EK-hit 2012'

Wolter Kroes heeft een EK-single opgenomen met Yes-R en Ernst Daniël Smid. Volgens Kroes wordt het de EK-hit van 2012.

Lees het interview

Gillende fans

Hysterische fans woensdag bij de DVD presentatie van de boyband One Direction. Hoewel de band niet in levende lijven aanwezig was, was het enthousiasme van de fans er niet minder om.

Bekijk video

Triggerfinger

De Belgische rockband Triggerfinger praat met NU.nl over zijn nummer 1-hit I Follow Rivers en over de internationale interesse voor de band.

Lees het interview

VanVelzen

Zanger Roel van Velzen vertelt tegen NU.nl hoe het gezinsleven van invloed is op zijn muzikantenbestaan.

Lees het interview