Gitarist Manic Street Preachers doodverklaard

Laatste update:  24 november 2008 13:21 info

LONDEN - Richey Edwards, gitarist en tekstschrijver van de band Manic Street Preachers, is zo goed als zeker niet meer in leven.

Foto:  WENN

De rechter heeft de ouders van de bijna veertien jaar geleden verdwenen Britse muzikant toestemming verleend hun zoon 'waarschijnlijk dood' te laten verklaren.

Voor de overige bandleden van Manic Street Preachers is de stap "enorm emotioneel", aldus de Britse nieuwszender BBC maandag. Edwards werd voor het laatst gezien op 1 februari 1995 in Londen. De auto van de destijds 27-jarige artiest werd later gevonden nabij een brug. Algemeen wordt aangenomen dat Edwards zelfmoord heeft gepleegd.

De liedteksten van het vermiste bandlid worden naar verluidt gebruikt voor nieuw werk van de Britse band dat volgend jaar moet uitkomen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Cd-recensies

Santana levert geïnspireerd snarenspel

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

'EK-hit 2012'

Wolter Kroes heeft een EK-single opgenomen met Yes-R en Ernst Daniël Smid. Volgens Kroes wordt het de EK-hit van 2012.

Lees het interview

Gillende fans

Hysterische fans woensdag bij de DVD presentatie van de boyband One Direction. Hoewel de band niet in levende lijven aanwezig was, was het enthousiasme van de fans er niet minder om.

Bekijk video

Triggerfinger

De Belgische rockband Triggerfinger praat met NU.nl over zijn nummer 1-hit I Follow Rivers en over de internationale interesse voor de band.

Lees het interview

VanVelzen

Zanger Roel van Velzen vertelt tegen NU.nl hoe het gezinsleven van invloed is op zijn muzikantenbestaan.

Lees het interview