Snoop Dogg bouwt vakkundig feestje

Laatste update:  22 september 2008 12:44 info

AMSTERDAM - Snoop Dogg is weer eens in Nederland. Dat de boomlange rapper ons land zo frequent bezoekt, heeft wellicht wat te maken met zijn voorliefde voor 'Hollands groen'. Snoop voelde zich zondag dan ook als een vis in het water in de Amsterdamse Heineken Music Hall.

Novum

Jarenlang waren de bijdragen van 'The Bigg Boss Dogg' nogal magertjes. Na zijn eerste twee succesplaten Doggystyle (1993) en Tha Doggfather (1996) maakte de lange man de ene na de andere muzikale miskleun.

Maar de laatste jaren heeft hij de weg naar boven weer gevonden. Met de juiste producers en een lichte drang tot vernieuwing (Snoop laat het niet alleen bij rappen, maar zingt zo nu en dan ook) blijft hij een hiphopper om rekening mee te houden.

Scarface

Om zijn status als superrapper nog maar eens te benadrukken, schroomt hij niet om alles uit de kast te halen. Z'n show wordt ingeleid door het bombastische 'Carmina Burana' terwijl de schermen aan weerszijden van het podium beelden laten zien uit het bewogen leven van de grote man afgewisseld met fragmenten uit de film Scarface.

Als meteen daarna 'Murder Was The Case' wordt ingezet, is het publiek niet meer te houden en ontstaat een zee van op- en neergaande armen.

Bijval

Snoop Dogg maakt zich er gelukkig niet te gemakkelijk vanaf door alleen een dj mee te nemen. Een solide spelende band zorgt dat de blikken hal goed gevuld wordt. Daarnaast krijgt hij bijval van rappers Daz en Kurupt van Tha Dogg Pound die zo nu en dan de vloer voor zichzelf krijgen.

Kracht

Hoewel nieuwere nummers als 'Drop It Like It's Hot' en 'Sensual Seduction' het goed doen, imponeert Snoop vooral met oud werk. 'Tha Shiznit', 'Gin en Juice', en het onvermijdelijke 'Who Am I (What's My Name?)' hebben vijftien jaar na dato niks aan kracht ingeboet.

In tegenstelling tot De Jeugd Van Tegenwoordig, die een uur eerder het voorprogramma verzorgden, weet Snoop Dogg het publiek wel binnen no-time mee te krijgen. Hij hoeft z'n lange armen maar lichtjes te bewegen of het publiek wuift met hem mee.

Scanderen

Een fijn staaltje 'crowd control' is even leuk, maar wordt irritant als Snoop tot vervelens toe het publiek zijn naam laat scanderen. De zin 'Ain't no party like a Snoop Dogg party, cause a Snoop Dogg Party don't stop', wordt eindeloos herhaald.

Wanneer Snoop al na een uur met z'n homies achter de coulissen verdwijnt, lijkt die uitspraak wat overdreven. Bij het horen van Bob Marley's Jammin' denk je eerst nog dat er een rookpauze wordt ingelast, maar Snoop en z'n mannen houden het toch echt voor gezien.

Snoop bouwt een mooi feestje waarin hiphopnostalgie en vakmanschap hand in hand gaan. Maar helaas, de sfeer wordt er te gekunsteld geprobeerd in te houden en de lichten gaan veel te vroeg aan. En dat is toch wel een beetje teleurstellend als je een gangsta-party verwacht.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:
 

Eerdere berichten

Cd-recensies

Santana levert geïnspireerd snarenspel

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

'EK-hit 2012'

Wolter Kroes heeft een EK-single opgenomen met Yes-R en Ernst Daniël Smid. Volgens Kroes wordt het de EK-hit van 2012.

Lees het interview

Gillende fans

Hysterische fans woensdag bij de DVD presentatie van de boyband One Direction. Hoewel de band niet in levende lijven aanwezig was, was het enthousiasme van de fans er niet minder om.

Bekijk video

Triggerfinger

De Belgische rockband Triggerfinger praat met NU.nl over zijn nummer 1-hit I Follow Rivers en over de internationale interesse voor de band.

Lees het interview

VanVelzen

Zanger Roel van Velzen vertelt tegen NU.nl hoe het gezinsleven van invloed is op zijn muzikantenbestaan.

Lees het interview