Lightspeed Champion - Falling Of The Lavender Bridge
Deze plaat mag dan wel het debuutalbum zijn van Devonte Hynes, de man achter Lightspeed Champion. Op zijn 22ste heeft hij echter al een groot muzikaal verleden, met dit album als onbetwist hoogtepunt.
Hynes vergaarde roem in het luidruchtige trio Test Icicles, dat net zo snel weer uiteen viel als dat de band opkwam. Voor Dev Hynes was dit een uitgelezen kans om zijn oude muzikale koers weer op te pikken.
In zijn eentje begon hij thuis nummers te schrijven en op te nemen, waaronder een compleet album met covers van The Killers dat verloren ging toen Dev's laptop crashte.
Af en toe brandde Dev een cd met nieuwe opnames en stuurde deze naar vrienden, waaronder de baas van platenlabel Domino, Jacqui Rice. Deze Rice zorgde dat Hynes in contact kwam Mike Mogis, producer en platenbaas van het label Saddle Creek.
Tijdloos
Samen met Mogis nam Dev Hynes een album op dat vol staat met prachtige liedjes in mooie tijdloze arrangementen. Zo is er een hoofdrol voor instrumenten als de pedal steel en de viool.
De muzikale omlijsting van de nummers is voor een groot deel afkomstig van muzikale gasten die Mogis uitnodigde in zijn studio. Zo zijn de drumpartijen van Clark Baechle van The Faint en doen ook leden van Cursive, Tilly and the Wall op het album mee.
Emmy the Great
Hoogtepunten zijn de bijdragen van de talentvolle zangeres Emmy the Great, waaronder de eerste single van het album Galaxy of the Lost.
Dev Hynes is als de Lightspeed Champion aan een muzikale koers begonnen waarbij hij, ondanks zijn niet bepaald bij de muziek passende uiterlijk een hoop harten van muziekliefhebbers gaat veroveren. Wie houdt van americana, alt.
Country of gewoon goede popmuziek, doet er goed aan om de naam Lightspeed Champion in de gaten te houden. Wie immers op zijn 22ste al toe is aan zulke mooie albums, is een belofte voor de toekomst. Dit album is daarvan alleen nog maar het begin. Bekijk hier de video van de nieuwe single Tell Me What It's Worth.


Startpagina