Bijna 3,3 miljoen kijkers voor tweede overwinning Kromowidjojo
HILVERSUM - Bijna 3,3, miljoen mensen zaten zaterdagavond aan de buis gekluisterd voor het succesvolle Nederlandse olympische zwemduo Ranomi Kromowidjojo en Marleen Veldhuis.
Dat is zondag gebleken uit cijfers van de Stichting KijkOnderzoek.
Kromowidjojo won goud op de 50 meter vrije slag, haar tweede gouden medaille op de Olympische Spelen van Londen. Veldhuis leverde met een bronzen plak ook een topprestatie.
De 4x100 meter wisselslag werd even later zelfs nog iets beter bekeken, blijkt zondag uit cijfers van Stichting Kijkonderzoek. Bijna 3,4 miljoen mensen zagen hoe Kromowidjojo, Sharon van Rouwendaal, Moniek Nijhuis en Inge Dekker strandden met een zesde plaats.
Donderdag
De best bekeken olympische wedstrijd is nog altijd Kromowidjojo's gouden race van donderdag. Toen keken 3,8 miljoen mensen. De Nederlandse zwemploeg werd zaterdagavond gehuldigd in het Holland Heineken House in Londen.
Naast de twee gouden overwinningen van Kromowidjojo, werd ook de zilveren medaille van de estafettedames en de bronzen plak van Marleen Veldhuis op de 50 meter vrije slag gevierd. De zwemsters werden gelauwerd door meervoudig olympisch kampioene Inge de Bruijn.
Populairst
De programma's die in het teken staan van de Olympische Spelen, zijn deze weken verreweg het populairst. De 11 best bekeken programma's stonden zaterdag allemaal in het teken van de Spelen.
Het NOS Journaal van acht uur op plek 12 was het eerste programma op de lijst dat losstond van de Spelen. Het trok een kleine 1,1 miljoen kijkers.
Alles over de Olympische Spelen op de special van NUsport
Door: ANP

Startpagina