Meer aanklachten News International

Laatste update:  20 april 2012 20:44 info Bekijk op de kaart

LONDEN - Het aantal aanklachten naar aanleiding van het afluisterschandaal bij News International in Groot-Brittannië loopt nog altijd op. 

Foto:  ANP

Er zijn 46 nieuwe claims ingediend, zei een advocaat van een van de aanklagers vrijdag. Hiermee zijn er tot dusver al meer dan honderd aanklachten tegen de Britse tak van News Corp., het bedrijf van mediamagnaat Rupert Murdoch, ingediend.

Een advocaat van een van de slachtoffers zei tegen rechter Geoffrey Vos dat de zaken een 'heel scala aan aanklachten' behelzen, en dat het niet alleen om het afluisteren van telefoons gaat.

Cherie Blair

Onder de slachtoffers van de afluisterpraktijken zijn beroemdheden en politici. Zo hebben onder meer zanger James Blunt, voetbalster Wayne Rooney en Cherie Blair, de vrouw van ex-premier Tony Blair, aanklachten ingediend. Zo'n zestig zaken zijn al door middel van schikkingen afgehandeld.

Vorig jaar werd bekend dat journalisten van schandaalkrant News of the World (NotW) de voicemails van beroemdheden, politici en zelfs slachtoffers van misdaden hadden gehackt en afgeluisterd in hun jacht naar scoops. NotW, dat eigendom was van News International, is naar aanleiding van het schandaal opgedoekt.

Alle berichten over het Britse afluisterschandaal

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Volg NU.nl

Altijd en overal op de hoogte blijven van het nieuws? Volg NU.nl op sociale media of download een van onze apps.

Bekijk alle opties