Recordaantal luisteraars en kijkers Top 2000

Laatste update:  6 januari 2012 15:57 info

HILVERSUM - Eind vorig jaar heeft een recordaantal van 11,2 miljoen Nederlanders van 10 jaar en ouder via radio, televisie of internet naar de Top 2000 geluisterd en gekeken.

Foto:  ANP

Dat blijkt uit cijfers en onderzoek die Radio 2 vrijdag bekend heeft gemaakt.

Met de 11,2 miljoen luisteraars en kijkers is 78 procent van de Nederlandse bevolking van 10 jaar en ouder bereikt, aldus Radio 2. Vorig jaar werden 11 miljoen Nederlanders bereikt.

Het aantal luisteraars van de uitzending tussen kerst en oud en nieuw op Radio 2 bedroeg afgelopen jaar 8,2 miljoen, het hoogste aantal in de 13-jarige geschiedenis van de Top 2000.

Een jaar eerder luisterden nog 7,3 miljoen mensen naar de radio-uitzending. Op televisie bereikten de uitzendingen over de Top 2000 in totaal 7,4 miljoen kijkers. In 2010 waren dat er 6,9 miljoen.

Digitale themakanaal

De uitzendingen via het digitale themakanaal Cultura24 en de kanalen van de verschillende kabelmaatschappijen hebben ook meer kijkers dan ooit getrokken. Afgelopen jaar waren dat er 3,4 miljoen, tegenover 1,2 miljoen mensen in 2010.

De 13e editie van de Top 2000 werd op eerste kerstdag door ESA-astronaut André Kuipers vanuit de ruimte geopend en eindigde op oudejaarsdag om middernacht met Bohemian Rhapsody van Queen.

Nederlanders waardeerden de 156 uur durende marathonuitzending evenals vorig jaar met het cijfer 7,9. De lijst van 2000 muzikale favorieten is samengesteld door de luisteraars. Voor de afgelopen editie werden 3 miljoen stemmen uitgebracht.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Beeld en Geluid Awards

De populaire RTL4-talentenshow The Voice of Holland heeft maandagavond twee Beeld en Geluid Awards in de wacht gesleept. 

Lees meer

Finale The voice

Iris Kroes heeft vrijdag de tweede editie van de tv-talentenjacht The Voice of Holland gewonnen.

Bekijk fotoserie (16)