Wetenschappers ontwikkelen zelfreinigende jeans

Laatste update:  16 december 2011 14:36 info

AMSTERDAM – Wetenschappers van de Chinese Shanghai Jiao Tong University hebben een katoen ontwikkeld die zichzelf reinigt als hij blootgesteld wordt aan zonlicht.

Foto:  NU.nl/Charles Batenburg

De stof is gecoat met een flinterdun laagje van titaandioxide, zilverjodide en stikstof, dat vlekken en geurtjes afbreekt zodra het in contact komt met zonlicht. Er bestonden al zelfreinigende stoffen met een coating van alleen titaandioxide, maar die werken alleen als ze bestraald worden met UV-licht.

De stof werd getest door de American Chemical Society. Zij stelden vast dat een grote vlek was verdwenen nadat de stof twee uur in de zon had gehangen, zo meldt de Daily Mail.

De katoen is theoretisch te gebruiken voor de productie van jeans, t-shirts, sokken en andere kleding. Zo ver is het echter nog lang niet. Wel zijn er al geurvrije sokken op de markt. Die werken volgens hetzelfde principe.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Eerder

In samenwerking met